Profil

Ziya Kızıltan

E-ticaret, Girişimcilik, Satış ve Pazarlama


Ziya Kızıltan, 1983 yılında İstanbul’da doğdu. Üniversite öğrenimine 2001 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Fizik Bölümü’nde başladı. İlk girişimcilik tecrübesine bu yıllarda elektronik ve bilgisayar sarf malzemeleri ticareti ile başlayarak, henüz 20’li yaşlarının başındayken 11 kişilik bir ekibe liderlik yaptı ve yıllık milyon dolarlık cirolara ulaştı. Yaklaşık üç yıl süren bu tecrübe sayesinde ticareti ve satışı bizzat tecrübe ederek öğrenme şansı yakaladı ve kariyerine satış ve pazarlama alanında devam etmeye karar verdi. İlk profesyonel satış kariyerine Tatil sektöründe başlayan ve daha sonra Aktif Satış alanında Temizlik ve Sağlık Sistemleri satarak devam eden Ziya Kızıltan, bu sektörde elde ettiği başarılar sayesinde Satış Müdürü, Ofis Müdürü ve Türkiye Satış Direktörü pozisyonlarına yükseldi. Bu dönemde başladığı İşletme Fakültesi’ndeki eğitimini tamamladı. İnternet, Teknoloji ve E-ticaret İnternet ve teknolojinin hızla geliştiğini fark ettiği 2010 yılında, internet tabanlı uluslararası bir müşteri sadakat programı firmasında serbest girişimciliğe başlayan Kızıltan, üç yıl boyunca Türkiye’nin dört bir yanında kuruduğu ekip ile yüzlerce kişilik seminerler ve eğitimler vererek on binlerce kişilik bir müşteri topluluğuna ulaştı. Bu tecrübe sayesinde Tavsiye Pazarlaması sektörünün gücünü ve potansiyelini keşfetti. 2013 yılında kurulan, e-ticaret ile Tavsiye Pazarlaması sektörlerini bir araya getiren incir.com projesinde kuruluş aşamasından itibaren Pazarlama Müdürü olarak görev aldı. E-ticaretin önündeki engelleri kaldırmaya ve daha fazla insanı e-ticaretin avantajları ile tanıştırmaya yönelik önemli çalışmalarda bulunarak binlerce eTicaret girişimcisi yetiştirdi. 2016 yılının sonlarında Doğan Online ailesine katılan Ziya Kızıltan halen Hepsiburada.com’da Satış Geliştirme Müdürü olarak çalışmaya devam ediyor. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Uzmanlık Alanları


Profil

E-ticaret, Girişimcilik, Satış ve Pazarlama

E-ticaret ,Girişimcilik,Dijital pazarlama,Satış ve Pazarlama ,Çok Katlı Pazarlama,Doğrudan Satış,Eticaret,Dijital Dönüşüm,Satış ,satış teknikleri,Pazarlama,
2018-10-05 16:08:47

Yeni iş kumak isteyen girişimcilere yada işini büyütmek isteyen işletme sahiplerine E-ticaret, Girişimcilik, Satış ve Pazarlama alanlarında destek olabilirim. Not: Yapacağınız görüşme sonrasında oluşacak gelir LÖSEV'e bağışlanacaktır.


Gorusler
Ersin Mete Ertürk 23-10-2018 10:02
E-ticaretin genel durumu ve önümüzdeki dönemde daha da fazla gündeme gelecek olan E-ihracat konusunu görüşüp çok önemli ve faydalı bilgiler aldım.
Asya Çağlar 26-03-2020 11:54
Dijital pazarlama alanında önerdiği satış kanallarıyla hemen iletişim kurmaya başladım bile. Hem satış stratejileri hem de yönlendirmeleri çok faydalı oldu. İçten desteği için çok teşekkür ederim.

10 TL /Dakika

(2)
Görüşme talep et Mesaj Gonder Favorilere Ekle
4

Görüşmeler

2

Yorumlar

05-10-2018 Tarihinde Aramıza Katıldı
Benzer Eksperler
Talha Apak
Türk vergi mevzuatı, dış ticaret ve kambiyo mevzuatı ile muhasebe uygulamaları.
(0)
10 TL /dakika
Görüşme talep et
Mahmut Talha Sağlıklı
Sağlıklı Yaşam, Fitness ve Pilates
(2)
8 TL /dakika
Görüşme talep et
Selva Aydıner
Stratejik Pazarlama ve İş Geliştirme Danışmanı
(1)
12 TL /dakika
Görüşme talep et