HİZMET KULLANIM ŞARTLARI ve KULLANICI SÖZLEŞMESİ

Eksperin.com’a hoş geldiniz. Eksperin, bilgi ve fikre ihtiyacı olan kişilerle, onlara bu bilgi ve fikirleri sunacak uzmanları görüştüren online bir pazaryeri hizmetidir. Siteyi ve mobil aplikasyonu kullananlar, müşteriler ve sitede hizmet verenler aşağıda belirtilen şartları kabul etmiş sayılırlar.


SİTE, UYGULAMASI VE HİZMETLERİ, MÜŞTERİLERE TAVSİYE VE FİKİR VERMEK İÇİN UZMANLIK LİSTELEMELERİ SUNAN UZMAN KİŞİLERDEN OLUŞMAKTADIR. 

www.eksperin.com sitesini ve uygulamasını ziyaret eden kullanıcılar ve siteye üye olan kullanıcılar ile hizmet veren uzmanlar aşağıdaki üyelik sözleşmesi ve hizmet kullanım şartlarını okumuş, anlamış, kabul ve beyan etmiş sayılırlar.


İşbu sözleşme ve sözleşmenin ayrılmaz birer parçası olan eklerden oluşan Eksperin Hizmet Kullanım Şartları ve Kullanıcı Sözleşmesi (bundan böyle kısaca 'Kullanıcı Sözleşmesi' olarak anılacaktır), Eme İnternet Medya Reklamcılık ile Site'ye üye olan Kullanıcı ve hizmet veren arasında, Kullanıcı'nın Site'ye üye olması amacıyla ve Kullanıcı Sözleşmesi'nin, Site'nin bulunduğu elektronik ortamda Kullanıcı tarafından onaylanması anında düzenlenmiştir.
Site'ye üye olarak, Hizmet Şartları ve Kullanıcı Sözleşmesi'nin tamamını okuduğunuzu, içeriğini bütünü ile anladığınızı ve tüm hükümlerini onayladığınızı kabul, beyan ve taahhüt etmektesiniz.
 
Tanımlar
Randevu, üyeler arasında, verilecek hizmet için ayarlanan telefon görüşmesidir.
Eksperin İçeriği, Üye İçeriği dışında, site, uygulama ve hizmetlerle ilgili Eksperin’in üçüncü partilerden aldığı lisanslı içeriklerdir.
Ortak İçerik, Eksperin İçeriği ve Üye İçeriğidir.
İçerik, yazı, mesaj, grafik, müzik, resim, yazılım (uygulama hariç), ses, video, bilgi ve diğer materyallerdir.
Uzman, site, uygulama ve hizmet yoluyla diğer üyelere bilgi, fikir ve tavsiye sunan üyedir.
Listeleme, Uzman tarafından hizmeti gerçekleştirmek için, site, uygulama ve hizmet yoluyla sunulan tekliftir.
Üye ve Kullanıcı, Eksperin’in üyelik kayıt prosesini tamamlayan, Uzman ve Müşteriyi de koşulsuz kapsayan kişidir.
Üye İçeriği, site, uygulama ve hizmetler için kullanılacak Üyenin yazdıkları, yükledikleri, yayınladıklarıdır.
Müşteri, site, uygulama ve hizmetleri kullanarak diğer Üyelerden bilgi ve tavsiye almak isteyen üyedir.
Vergi, herhangi bir satış geliri, Kdv, hizmet ve devletin belirlediği kurallar çerçevesinde işleyen gelir ve kurum vergisidir.


SİTEYİ, UYGULAMA VE HİZMETLERİ KULLANIRKEN VEYA GEZİNİRKEN, BU ŞARTLARI OKUYUP ANLADIĞINIZI, MUTABIK KALDIĞINIZI KABUL ETMİŞ SAYILIRSINIZ.


Değişiklik Yapma
Eksperin, dilediği zaman sitede sunulan hizmetleri ve işbu sözleşme şartlarını kısmen veya tamamen değiştirebilir. Değişiklikler sitede yayınlandığı tarihten itibaren geçerli olacaktır. Değişiklikleri takip etmek Kullanıcı’nın sorumluluğundadır. Kullanıcı, sunulan hizmetlerden yararlanmaya devam etmekle bu değişiklikleri de kabul etmiş sayılır.


Uygunluk
Site, uygulama ve hizmetler 18 yaş ve üstünde olan kişiler içindir. 18 yaşın altında olanların site, uygulama ve diğer hizmetleri kullanması yasaktır.


Site, Uygulama ve Hizmetlerin Çalışma Şekli 
Site, Üyelerin diğer Üyelerle bilgi alışverişinde bulunmak için Randevu ayarlayıp görüştükleri bir platformdur. Siteye üye olmadan uzmanlık listelemelerini görebilirsiniz. Ancak hizmeti kullanmak ve uzmanlığınızı listelemek isterseniz öncelikle kayıt olmanız gerekmektedir.
Eksperin’in tek rolü, sitede ve uygulamada sunulacak hizmetleri kolaylaştırarak , Randevu ayarlanması, telefon görüşmesinin sağlıklı gerçekleştirilmesi, ödeme entegrasyonun yapılarak güvenli hale getirilmesidir. Eksperin, Randevu sırasında gerçekleştirilen bilgi ve fikir alışverişi ve sitedeki Üye İçeriğinden sorumlu değildir ve bunları sağlamaz. Eksperin, hiçbir Üyenin güvenilirliğinin doğruluğunu kanıtlamaz. Uzmanların, Eksperin’in birer çalışanı veya temsilcisi olmadığını bilir ve kabul etmiş sayılırsınız. Uzmanlarca sunulan fikir ve tavsiyeler sonucu ortaya çıkabilecek kayıp ve zararlardan Eksperin’in sorumlu olmadığını kabul etmiş sayılırsınız. Buna ilave olarak Uzmanlarca sunulan tavsiye, fikir, danışmanlık konularının sonucunda Üyelerin alacağı karar ve aksiyonlardan sonra ortaya çıkabilecek zarar, kayıp ve ziyanlardan Eksperin'in ve Uzmanların sorumlu olmadığını kabul etmiş sayılırsınız. Platformumuz SPK kurallarına tabidir ve ekonomi ve finans alanında danışmanlık yapan Uzmanların fikirleri ve görüşleri kesinlikle YATIRIM TAVSİYESİ NİTELİĞİNDE DEĞİLDİR.


YUKARIDA DA BELİRTİLDİĞİ GİBİ, SİTE, UYGULAMA VE SUNULAN HİZMETLER, ÜYELERİN ETKİLEŞİMİ VE GÖRÜŞMESİNİ KOLAYLAŞTIRMAK İÇİN VARDIR. EKSPERİN’İN, UZMANLIK LİSTELEMELERİNDE YER ALAN KONULAR VE ÜYELERİN GÖRÜŞMEDE GERÇEKLEŞTİRDİKLERİ BİLGİ VE FİKİR ALIŞVERİŞİ ÜZERİNDE BİR KONTROLÜ YOKTUR VE OLAMAZ. BU GÖRÜŞMELERDEN DOĞACAK ANLAŞMAZLIK, ZARAR VE KAYIPLARDAN EKSPERİN’İN ve PLATFORM UZMANLARININ SORUMLU OLMADIĞINI ANLAMIŞ VE KABUL ETMİŞ SAYILIRSINIZ 


Kullanıcı Hesabı Kaydı 
Siteden ve hizmetlerden yararlanıp, uzmanlık listelemek için kayıt olarak ücretsiz hesap açmanız gerekmektedir. Eksperin hesabınızı ve Eksperin profil sayfanızı Genel Bilgiler’de belirttikleriniz doğrultusunda oluşturuyoruz. Birden fazla hesabınız olamaz. Kayıt prosesi sırasında doğru, güncel ve tamamlanmış bilgiler sunmanız beklenmekte. Eksperin, birden fazla hesabı olanlar ile yanlış ve hatalı bilgi sunan hesapların kapatılması hakkına sahiptir.


Listeleme
Siz (Bir uzman olarak) Üyelere hizmetlerinizi sunmak için listeleme yaratabilirsiniz. Bunun için uzmanlığınızla ilgili bilgi ve fiyatınız konusunda bilgileri sunmanız gerekmektedir. Listelemeler, site ve uygulama yoluyla herkese açık sunulmaktadır.
Müşteriler, sizinle, uzmanlığınızla ilgili listelemenizi baz alarak site ve uygulama üzerinden görüşme ayarlayabilecek. Müşteri sizinle görüşme talep edip, randevu ayarladığında listelemenizde belirttiğiniz görüşme ücretinizin değiştirilemeyeceğini anlamış ve kabul etmiş sayılırsınız. Uzmanlığınızla ilgili listelemelerinizden yalnızca sizin sorumlu olduğunuzu anlamış ve kabul etmiş sayılırsınız. Buna göre, listelemede yer alan bilgilerinizin doğruluğunu garanti eder ve Müşterilerle anlaşmalarınızın üçüncü partilerle yer alan anlaşmalarınızı ihlal etmeyeceğini, kanunlara uygun olacağını, vergilendirme ve diğer konularla ilgili üçüncü partilerle mevcut anlaşmalarınız varsa, bir anlaşmazlık yaratmayacağını kabul edersiniz.
Eksperin, Üyeler arasındaki etkileşime müdahil değildir ve/veya Uzmanları, Müşterilere önermez, onaylamaz. Bununla birlikte, Eksperin’in Üye İçeriği ve Üyeler arasındaki iletişimle ilgili düzenleme, değişiklik yapma, filtreleme, onaylama ve garanti verme konularında da bir kontrolü yoktur.
Eksperin, önceden bir bildirime gerek duymaksızın, siteye zarar veren içerikleri barındıran her türlü listelemeyi siteden çıkarmak ve sayfaya erişimi engelleme hakkına sahiptir. Uzman olarak, davranışlarınızdan kendinizin sorumlu olduğunuzu anlamış ve kabul etmiş sayılırsınız.
 
Randevulaşma (Görüşme Talebi) ve Finansal Şartlar
Uzmanlar İçin Randevulaşma ve Finansal Şartlar:
Siz (Uzman olarak) eğer bir Üyeden görüşme talebi aldıysanız, 24 saat içinde bu talebi kabul etme veya reddetmeyi bildirmeniz beklenir. Aynı gün için görüşme talep eden müşterilere gün içinde dönüş yapmanız beklenir. Aksi takdirde görüşme talebi otomatik olarak iptal edilecektir. Müşteri tarafından size talep yapıldığında sizinle (i) müşterinin adı-soyadı (ii) müşterinin Eksperin profil hesabı linkini paylaşacağız. Böylece görüşmeyi kabul edip reddetmeden önce bu bilgilere ulaşabilmiş olacaksınız. Görüşmeyi kabul ettiğinizde (onayladığınızda) Eksperin size bununla ilgili eposta ve sms gönderecek.
Müşteri tarafından ödenecek, hak edilen tutar, Görüşme Ücreti’dir. Görüşme Ücretleri, her bir Uzmanın yanındaki butonda TL cinsinden KDV dahil olarak, 1 dakikalık fiyat olarak yer almaktadır. Görüşme Ücretlerini belirleyenler tamamıyla Uzmanlardır, Eksperin değil.
Verilen hizmet karşılığında Eksperin %30 hizmet bedeli almaktadır. Bu miktar, sizin Müşteri ile yaptığınız görüşme sonucu, görüşme süresi ve görüşme ücretine göre ortaya çıkan tutardan düşülerek elde edilir. Örneğin sizin ücretiniz 10 TL/dk. Müşteri sizinle 10 dakikalık bir görüşme yaptı. Müşteriden tahsil edilen 100 TL’nin 70 TL’si sizin, 30 TL’si Eksperin platformunun. Görüşme sonucunda elde ettiğiniz gelir, Eksperin platformunun üçüncü parti ödeme sistem sağlayıcısı İyzico tarafından hesabınıza, otomatik olarak en geç 7 gün içinde gönderilmektedir. Aksi burada belirtilmedikçe, hizmet ücretleri geri ödemesizdir.
Listeleme için Eksperin, ücret talep etmemektedir. Ancak ileride listeleme için ücret talep etme hakkı vardır. Eksperin gelecekte eğer listelemeler için ücret talep etme kararı alırsa bunu site ve uygulama üzerinden duyuracaktır. Müşteri ile randevulaşan uzman, bir sebep belirtmeksizin aynı uzman ile 3 veya daha fazla görüşmeye katılmazsa, Eksperin platform yöneticilerinin uzmanı platformdan uzaklaştırma hakkı bulunmaktadır.  


Müşteriler İçin Randevulaşma ve Finansal Şartlar:
Ayarlanmış görüşmeleriniz için siz (Müşteri olarak) ödemeyi yapmaktan sorumlusunuz. Eğer bir Uzmanla görüşme yapmak için iletişime geçiyorsanız onunla ilgili tüm bilgilere sahip olduğunuzdan emin olmanız gerekmekte. Bu görüşme sonucu Uzmanın performansıyla ilgili Eksperin’in herhangi bir sorumluluğunun bulunmadığını anlamış ve kabul etmiş sayılırsınız. Uzman ile yaptığınız görüşme sonucu ortaya çıkan tutarın hizmet ücretini (%30) Eksperin’e ödemeyi kabul etmiş sayılırsınız. Bir Uzmanla görüşmeye başlamak için, sizin talep ettiğiniz görüşme süresi ve Uzmanın dakika ücretine göre ortaya çıkan tutar, kartınızın limit yeterliliğinin kontrolü için ön otorizasyon olarak alınmaktadır. Görüşme sonrasında ortaya çıkan net görüşme süresine göre hesaplana miktar ön otorizasyondaki tutardan çekilmekte, geri kalan tutar kartınızda serbest bırakılmaktadır 
Örneğin, dakika ücreti 5 TL olan bir Uzman ile 15 dakikalık bir görüşme yapmak istediğinizde, görüşmeden önce kredi kartınızdan 75 TL ön otorizasyon alınmaktadır. (Para çekilmemektedir. 75 TL’lik kart limiti kontrolü yapılmaktadır)
Görüşme bittikten sonra örneğin 8 dakikalık bir görüşme yaptığınız görüldüğünde, kartınızdan 40 TL çekilmekte ve anında ön otorizasyon kaldırılmaktadır. Görüşme sonrası tarafınıza e-posta ile net görüşme süresi, çekilen tutar vb. gibi bilgiler gönderilmektedir. Eksperin platform yönetimi, aynı uzman ile 2 veya daha fazla ayarlanmış görüşmeye nedensiz katılmayan müşterilerden, ön provizyonda bekletilen tutar üzerinden %10 ceza kesintisi yaparak, zamanını randevulaşılan bu saate göre programlayan ve 5 dakika ve daha fazla süre hatta bekleyen uzman hesabına transfer etme hakkına sahiptir. 
 
Haklar ve Sorumluluklar 
1- Eksperin, sitede ve mobil uygulamada ilan edilen fiyatlar ile sunulan ürün ve hizmetler üzerinde değişiklik yapma hakkını her zaman saklı tutar.
2- Eksperin, Üyenin sözleşme konusu hizmetlerden, teknik arızalar ve mücbir sebepler dışında yararlandırılacağını kabul ve taahhüt eder.
3- Üyeler, sitenin ve mobil uygulamanın kullanımında tersine mühendislik yapmayacağını ya da bunların kaynak kodunu bulmak veya elde etmek amacına yönelik herhangi bir başka işlemde bulunmayacağını aksi halde ve 3. Kişiler nezdinde doğacak zararlardan sorumlu olacağını, hakkında hukuki ve cezai işlem yapılacağını peşinen kabul eder.
4- Üyeler, siteye veya mobil uygulamaya üye olurken vermiş olduğu eksik ve yanlış bilgi dolayısıyla uğrayacağı zararlardan sadece kendisinin sorumlu olacağını, yanlış bilgi vermesi durumunda ve işbu sözleşmenin kendisi tarafından ihlali halinde, Eksperin’in tek taraflı olarak herhangi bir ihbara ve ihtara ihtiyaç duymaksızın Üye sıfatını sona erdirebileceğini kabul eder.
5- Üyeler, site ve mobil uygulama içindeki faaliyetlerinde, sitenin herhangi bir bölümünde veya iletişimlerinde, birbirleri ile yaptıkları görüşmelerde; genel ahlaka ve adaba aykırı, kanuna aykırı, 3. Kişilerin haklarını zedeleyen, yanıltıcı, saldırgan, müstehcen, pornografik, kişilik haklarını zedeleyen, telif haklarına aykırı, ırkçı ve nefret söylemi içeren, yasa dışı faaliyetleri teşvik eden beyanlarda bulunmayacaklarını, bu tip içerikler üretmeyeceklerini, paylaşmayacaklarını kabul ederler. Aksi halde oluşacak zararlardan tamamen kendileri sorumludur ve bu durumda Eksperin yetkilileri, bu tür hesapları askıya alabilir, sona erdirebilir, yasal süreç başlatma hakkını saklı tutar. Bu sebeple yargı mercilerinden etkinlik veya kullanıcı hesapları ile ilgili bilgi talepleri gelirse, mercilerle bu bilgileri paylaşma hakkını saklı tutar.
5- Üyelerin yapacakları görüşme için Hizmet'ten faydalanması için kullanacağı cep telefonu veya sabit telefon ile ilgili hizmetler Üye tarafından Üyenin abonesi olduğu operatörler ve servis sağlayıcılar tarafından sağlanacak olup, görüşme telefon ücretleri Üyeler tarafından karşılanacaktır.
6- Üyeler, Hizmet’ten yararlanmak ve Hizmet’in kendisinden beklenen faydayı sağlayabilmek için gerekli donanımları ve cihazları bulundurmak ve bunları usulüne uygun olarak çalıştırmakla yükümlüdür. Eksperin, iletişimle bağlantılı herhangi bir eksiklik, aksaklık, usulsüzlük, yanlışlık ve/veya zarardan veya Üyenin hizmeti kullandığı cihazlardan kaynaklı gecikmelerden hiçbir surette sorumlu olmayacaktır. 
7- Üyeler, görüşmedeki yegane amacın bilgi, tavsiye, fikir paylaşımı olduğunu, Hizmet’i farklı amaçlar için kullanmayacağını kabul, beyan ve taahhüt ederler.
8- Üyeler, görüşme sırasında birbirlerine karşı konusu suç teşkil eden ve uluslararası sözleşmeler, yürürlükte bulunan kanunlar ve sair mevzuatta düzenlenen her türlü fiilden kaçınacağını ve bu tarz fillerde bulunmayacağını, genel ahlak ve saygı kurallarına uyacağını, birbirlerine her türlü haksız fiilden kaçınacağını ve bu şekilde hareketler içerisinde bulunmayacaklarını peşinen ve gayrikabili rücu olarak kabul, beyan ve taahhüt ederler.
9- Hizmet’in sağlanması Müşterinin görüşme yapmak istediği sırada istediği Uzmanın müsait ve/veya uygun olup olmamasına bağlıdır. Üye, görüşmek istediği Uzmanın her daim müsait olmayabileceğini, Eksperin’in Uzmanın her gün ve saatte Hizmet’i sağlamasına ilişkin herhangi bir yükümlülüğünün söz konusu olmadığını bildiğini peşinen ve gayrikabili rücu olarak kabul, beyan ve taahhüt eder.  
10- Eksperin, Üyelerin arasındaki iletişimi yönlendirmekle veya söz konusu iletişime müdahale etmekle yükümlü değildir.
11- Eksperin, Müşterinin Uzman ile arasındaki anlaşmazlıklardan ve ortaya çıkan diğer her türlü durumdan doğan herhangi bir maddi veya manevi zarardan hiçbir surette sorumlu değildir. Eksperin işbu madde kapsamında Müşteri aleyhine doğabilecek sonuçlardan doğrudan ve/veya dolaylı olarak hiçbir surette sorumlu tutulamaz.
12- Üye, Site'yi, Mobil Uygulama’yı ve Hizmet’i herhangi bir ürünün, malın ve/veya hizmetin satışına, tanıtımına, pazarlanmasına, reklamının yapılmasına yönelik etkinlik de dahil olmak ve fakat bununla kısıtlı olmaksızın herhangi bir ticari amaç ve faaliyet için kullanamaz.
13- Üyeler, hiç bir şekilde diğer üye ve uzmanlardan ticari veya başka amaçlı olarak e-posta, telefon numarası, adres dâhil olmak üzere herhangi bir kişisel bilgi toplayamaz.
14- Eksperin tarafından sunulan Hizmet, Mesafeli Satışlara ilişkin Yönetmelik gereği anında ifa edilen hizmetler kapsamındadır ve Hizmet Bedeli ödemiş olan Üyenin/Müşterinin cayma hakkı bulunmamaktadır. 
15- Üyenin/Müşterinin tam para iadesi alabilmesinin tek yolu, hizmete hiç başlanmamış ve kullanılmamış olması şartıyla, sözleşmenin yapılmasını müteakip 14 gün içinde Eksperin’e bildirimde bulunarak iptal etmesidir.
16- Cayma hakkı süresi, Mesafeli Satış Sözleşmesi’nin onaylandığı tarihte başlar. Cayma Hakkının kullanılması için HİZMETİN İFASINA HİÇ BAŞLANILMAMIŞ olması gerekmektedir. Şayet hizmetin ifasına başlanmış ise; örneğin Üye/Müşteri bir veya birden fazla kez hizmet almış ise bu durumda cayma hakkı kullanılamaz. Bu durumda hiçbir şekilde ücret iadesi yapılmayacaktır. 

17- Görüşme öncesi ön provizyon alınan görüşme tutarı ile ilgili, görüşme bittikten sonra ortaya çıkan net süreye göre, görüşülmeyen süreye tekabül eden tutar, müşterinin kredi kartına anında iade edilmektedir. Banka kartı ve debit kartlara iade yapılmamaktadır. 


Kullanım Bedeli 
1- Eksperin.com üyeliği için her hangi bir ücret talep edilmez. 
2- Eksperin.com, Müşteri ile Uzmanın yaptığı görüşme sonucu oluşan tutar üzerinden %30 hizmet bedeli almaktadır. (Ödeme platformu kesintileri Eksperin platformunun sorumluluğundadır)
3- Müşteri ve Uzman mali mevzuattan kaynaklanan yükümlülüklerini yerine getirmekle mükelleftir. Bu konuda Eksperin’in taraflara veya 3. kişilere karşı herhangi bir sorumluluğu yoktur.

4- Eksperin.com, sadece gelir elde ettiği kalem için fatura kesmektedir. Gerçekleşen görüşmeler sonucu ortaya çıkan tutar üzerinden alınan komisyon oranı için uzmanlara fatura kesilmektedir.

 
Genel Finansal Şartlar


İadeler
Siz (Müşteri olarak) herhangi bir cezai şart olmaksızın ayarladığınız görüşmeyi görüşmeden önce iptal edebilirsiniz. Siz (Uzman olarak) ayarlanmış bir görüşmeyi hiçbir cezai şart olmaksızın iptal edebilirsiniz. Eğer iptal edilen bir görüşmeyle ilgili hatalı bir şekilde ücretlendirildiyseniz lütfen destek@eksperin.com adresinden bizimle irtibata geçin.
 
Kullanıcı Davranışları
Site, uygulama, hizmetler ve içerikleri kullanmanızla ilgili belirlenen kanunlar, kurallar, düzenlemeler ve vergi yükümlülüklerini bildiğinizi ve yine site, uygulama ve hizmetleri kullanırken aşağıdakileri gerçekleştirmemeyi kabul etmiş sayılırsınız:
 
 • Yerel ve ulusal kanun ve düzenlemeyi, bir mahkemenin kararını, vergi yönetmeliklerini çiğnemek
 • Site, uygulama, hizmetler ve içeriklerde, otomatik veya manuel yazılım, aygıtlar ve buna benzer prosesleri kullanmak
 • Siteyi, uygulamayı ve hizmetleri, burada yer alan kullanım şartları dışında izinsiz olarak ticari ve diğer amaçlar için kullanmak, kopyalamak ve depolamak
 • Herhangi bir kimsenin fikri mülkiyet, gizlilik, tanıtım ve sözleşmeyle belirlenmiş haklarını çiğnemek
 • Virüsler, sürekli iptal edilen görüşmeler, trojan virüsleri, zararlı kodlar, fake hesaplar ve buna benzer teknoloji ve metotlarla site, uygulama ve içerideki hizmetleri engellemek
 • Başka kişilerle ilgili, bu kişilerin izinleri olmaksızın, fotoğraf, kişisel iletişim ve kredi kartı bilgileri, hesap numaraları gibi bilgileri izinsiz yaymak için site, uygulama ve hizmetleri kullanmak
 • Site, uygulama ve hizmetleri kullanan başka kullanıcıları aşırı derecede rahatsız edecek boyutta taciz etmek
 • Birden çok Eksperin hesabı ile kayıt olmak veya kendiniz dışında başka biri adına habersiz şekilde hesap açmak
 • Uzman ile görüşme yapacağınız konu ve hizmetler dışında iletişime geçmek
 • Müşteri ile hizmetlerle ilgili soru sorma konuları dışında iletişime geçmek
 • Eksperin’in yazılı onayı olmaksızın, diğer Üyelere, Eksperin ile rekabet halinde olan benzer üçüncü parti hizmetlere kayıt olmaları konusunda ısrarcı davranmak, talepkar olmak 
 • Telefonda başka birinin taklidini yapmak, rolüne bürünmek, o kişi olmadığı halde oymuş gibi davranmak
 • Site, uygulama ve hizmetleri Uzman bulmak için kullanıp sonrasında Eksperin’in hizmet ücretini ödemekten kaçınarak, kalan işlemi site dışında bağımsız bir şekilde sonlandırmak
 • Uzman olarak, yanlış ve yanıltıcı bilgilerle dolu bir uzmanlık alanı oluşturmak veya uzmanlık değerinizin oldukça üzerinde bir fiyat belirlemek
 • Herhangi bir içeriği yükleyerek, yazarak, yayınlayarak, ileterek (i) yine herhangi bir üçüncü partinin copyright, marka, ticari sır, ahlaki değerler, mülkiyet, gizlilik ve yayın haklarını ihlal etmek, içerikleri (ii) hileli, yanlış, hatalı, yanlış yola sevkeden, aldatıcı (iii) karalayıcı, müstehcen, pornografik, terbiyesiz veya çirkin (iv) kişilere karşı ayrımcılığı öven, fanatiklik, bağnazlık, ırkçılık, mezhepçilik, nefret söylemleri (v) yasadışı ve zararlı aktivite ve maddeler şeklinde site, uygulama ve hizmetlerde kullanmak
 • Eksperin’in yazılı izni olmaksızın, Eksperin ismi ve markasını, logosunu veya herhangi bir tescilli bilgisini kullanmak
 • Eksperin veya Eksperin’in üçüncü parti çalıştığı şirketlerin site, uygulama ve hizmetleri korumak için sunduğu teknolojik ölçümlemeleri reddetmek, bypass etmek, kaldırmak, deaktive etmek, zarar vermek 
Eksperin’in yukarıda belirtilen maddelerle ilgili olarak ihlal hallerinde, belirlenen kanunlar çerçevesinde araştırma yapma ve dava açma hakkı bulunmaktadır. Yine bu maddelerin ihlali halinde, Eksperin’in önceden duyurmaya gerek kalmadan her zaman için, site, uygulama ve hizmetlere zarar veren Ortak İçeriğe erişimi kaldırma ve kısıtlama hakkı vardır 


Sahiplik
Site, uygulama, hizmetler ve ortak içerik T.C. kanunları çerçevesinde copyright ve marka ile korunmaktadır. Site, uygulama, hizmetler ve Ortak İçerik’de yer alan tüm fikri mülkiyet hakları Eksperin ve lisansörlerinin özel mülkiyetindedir.


Üye İçeriği 
Üyelerimizin Üye İçeriklerini ilan etmek, yüklemek, yayınlamak, göndermek işlemlerine izin veriyoruz. Site, uygulama ve hizmetlerde yayınladığınız tüm Üye İçeriklerinden tamamıyla Üyeler sorumludur. 


Fikri Mülkiyet Hakları 
Site'nin (tasarım, metin, imge, html kodu ve diğer kodlar da dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) tüm elemanları (Eksperin’in telif haklarına tabi çalışmalar) Eksperin’e ait olarak ve/veya Eksperin tarafından üçüncü bir kişiden alınan lisans hakkı altında kullanılmaktadır. Kullanıcı'lar, Eksperin Hizmet'lerini, Eksperin bilgilerini ve Eksperin’in telif haklarına tabi çalışmalarını yeniden satamaz, paylaşamaz, dağıtamaz, sergileyemez, çoğaltamaz, bunlardan türemiş çalışmalar yapamaz veya hazırlayamaz, veya başkasının Eksperin’in Hizmet'lerine erişmesine veya kullanmasına izin veremez; aksi takdirde, lisans verenler de dahil ancak bunlarla sınırlı olmaksızın, üçüncü kişilerin uğradıkları zararlardan dolayı Eksperin’den talep edilen tazminat miktarını ve mahkeme masrafları ve avukatlık ücreti de dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere diğer her türlü yükümlülükleri karşılamakla sorumlu olacaklardır.
Eksperin’in, Eksperin Hizmet'leri, Eksperin bilgileri, Eksperin telif haklarına tabi çalışmalar, Eksperin ticari markaları, Eksperin ticari görünümü veya Site vasıtasıyla sahip olduğu her tür maddi ve fikri mülkiyet hakları da dahil tüm malvarlığı, ayni ve şahsi hakları, ticari bilgi ve knowhow'a yönelik tüm hakları saklıdır.
 
Ücretler
Eksperin site içi etkinliklere katılmak veya belli site hizmetlerine erişmek ve sahip olmak için sizden ücret talep edebilir. HERHANGİ BİR İLGİLİ ÜCRET VE DİĞER ÖDEMELER ÖNCEDEN ÖDENEBİLİR VE İADE EDİLEMEZ VE BÜTÜNÜ VEYA BİR KISMI HİÇBİR SEBEPLE BAŞKALARINA AKTARILAMAZ. HİZMET ÖDEMELERİNİN HİÇBİR MADDİ DEĞERİ YOKTUR VE NAKİTE ÇEVRİLEMEZ. ALINAN HİZMETİN VEYA ÜRÜNÜN İPTALİ VEYA İADESİ DURUMUNDA, ALICILAR, EKSPERİN ARACILIĞI İLE YAPTIKLARI ÖDEMELERİN BANKA HESAPLARINA, MOBİL ÖDEME YAPTIKLARI MOBİL HATLARA VEYA PAYPAL HESAPLARINA İADE EDİLMEYECEĞİNİ KABUL EDERLER. Eksperin zaman zaman, ücretlendirme, faturalama yöntemlerini ve şartları değiştirebilir, iyileştirebilir ya da bunlara ilaveler yapabilir ve bu değişiklikleri Şartlarda ya da Web Sitenin başka bir yerinde duyurabilir veya Eksperin tarafından tarafınıza duyurulabilir. Bu değişiklik, iyileştirme ve ilaveler veya Satış Şartları Web Sitesinde duyuruldukları andan itibaren geçerli olacaklardır. Eğer herhangi bir değişiklik sizin için kabul edilemezse, hesabınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Eğer herhangi bir sebeple para iadesi isterseniz, bu iade sebebini araştırma ve ilgili mercilere taşıma hakkımız vardır. Eğer para iadesi iddialarının yersiz, yetersiz ve geçersiz olduğuna inanırsak, taraflar arasındaki tartışmayı ilgili mercilere taşıyabiliriz. Eğer para iadesi talebiniz kabul edilmezse, bunlarla sınırlı olmamakla birlikte hukuki ücretler ve masraflar, zararlar, işin aksamasından kaynaklanan maddi zararlar ve para iade ücretleri de dahil olmak üzere bütün ücretleri ve para iadesi tartışmasından kaynaklanan masrafları ödemeyi kabul edersiniz. **Mobil ödeme iade işlemlerinde Mobil ödeme hizmet bedeli kesilerek iade işlemi yapılacaktır. Mobil ödeme hizmet bedeli iade edilmeyecektir.


Hizmetlerin Kesintiye Uğraması
Eksperin, bakım amaçlı olarak düzenli aralıklarla ya da önceden haber vermeksizin, zaman zaman Hizmetlerde kesintiye gitme hakkını saklı tutar. Eksperin’in Hizmetlerinin herhangi bir şekilde kesintiye uğramasından, herhangi bir sebepten ötürü gerçekleşecek gecikme ya da aksamalardan ötürü sorumlu tutulmayacağını kabul edersiniz.
Hizmetlerin Eksperin’in kontrolü dışındaki sebeplerle kesintiye uğrayabileceğini ve Eksperin’in istediğiniz her zaman Hizmetlerlere ya da Hesabınıza ulaşmanızı garanti edemeyeceğini kabul edersiniz. Eksperin’in Hizmetlerinin herhangi bir şekilde kesintiye uğramasından, herhangi bir sebepten ötürü gerçekleşecek gecikme ya da aksamalardan ötürü sorumlu tutulmayacağını kabul edersiniz.
Eksperin, herhangi bir zaman, sebepli ya da sebepsiz olarak, yegane takdir yetkisi kendisinde olmak üzere, Hizmetlerin herhangi bir özelliğini ya da özellikleri değiştirme ve/veya kaldırma hakkını saklı tutar.
Eksperin, Hizmetlerin sıralanan şartlardan herhangi biri yüzünden herhangi bir şekilde kesintiye uğraması nedeniyle, herhangi bir Hesap ücretinin tamamını ya da bir kısmını geri ödemekle yükümlü değildir.


Kabuller 
Bu belge ile şunları kabul etmiş ve onaylamış olursunuz:
(1) HİZMETLERİ KULLANIRKEN, YAZILIM, YAZILIMLA AYNI ANDA ÇALIŞMAKTA OLAN YETKİLENDİRİLMEMİŞ ÜÇÜNCÜ ŞAHIS PROGRAMLARI İÇİN BİLGİSAYARINIZIN RASTLANTISAL ERİŞİM HAFIZASI (RAM) VE/VEYA İŞLEMCİ (CPU) SÜREÇLERİNİ İZLEYEBİLİR. "YETKİLENDİRİLMEMİŞ ÜÇÜNCÜ ŞAHIS PROGRAMI," BURADA KULLANILDIĞI ŞEKLİYLE, BUNLARLA SINIRLI OLMAMAKLA BİRLİKTE HERHANGİ BİR "EKLENTİ" YA DA "MOD" BARINDIRAN, BUNLARI YAPIP YAPMADIĞIYLA İLGİLİ YEGANE TAKDİR YETKİSİ EKSPERİN’E AİT OLMAK ÜZERE: (i) HERHANGİ BİR ŞEKİLDE HİLE YAPMAYI SAĞLAYAN YA DA KOLAYLAŞTIRAN; (ii) KULLANICILARIN YAZILIM ARA YÜZÜNÜ, ÇEVRESİNİ VE/VEYA DENEYİMİNİ EKSPERİN TARAFINDAN AÇIKÇA YETKİLENDİRİLMEYEN BİR BİÇİMDE DEĞİŞTİRME YA DA HACKLEMESİNE OLANAK TANIYAN; YA DA (iii) YAZILIMDAN YAHUT YAZILIM ARACILIĞIYLA BİLGİ YAKALAYAN, "KAZIYAN" YA DA BAŞKA YÖNTEMLERLE BİLGİ TOPLAYAN. YAZILIM, YETKİLENDİRİLMEMİŞ BİR YAZILIM TESPİT ETMESİ DURUMUNDA, BUNLARLA SINIRLI OLMAMAKLA BİRLİKTE, HESAP ADINIZ, TESPİT EDİLEN YETKİLENDİRİLMEMİŞ ÜÇÜNCÜ ŞAHIS PROGRAMININ AYRINTILARI VE YETKİLENDİRİLMEMİŞ ÜÇÜNCÜ ŞAHIS PROGRAMININ TESPİT EDİLDİĞİ SAAT VE TARİH GİBİ BİLGİLERİ EKSPERİN’E İLETEBİLİR; VE/VEYA EKSPERİN SÖZLEŞME'NİN BU BÖLÜMÜ DAHİLİNDEKİ HAKLARININ TAMAMINI YA DA HERHANGİ BİRİNİ, KULLANICIYA ÖNCEDEN BİLGİ VEREREK YA DA VERMEKSİZİN DEVREYE SOKABİLİR.
(2) EKSPERİN SİZİN TELEFON VE SİTE İÇİ GÖRÜŞMELERİNİZİ VEYA HİZMETLER ARACILIĞIYLA AKTARILAN VEYA ALINAN DİĞER ELEKTRONİK GÖRÜŞMELERİNİZİ TAKİP EDEBİLİR VE KAYDEDEBİLİR VE BU TÜR TAKİP ETME VE KAYIT ALTINA ALMA İŞLEMLERİNE İZİN VERDİĞİNİZİ KABUL EDERSİNİZ.
(3) Site içi takas ticaret aktivitelerinden veya Hizmet kullanımından kaynaklanan hiçbir kaybınız için Eksperin sorumlu tutamazsınız. Kullanıcılar arasında iletilen hiçbir bilgiden dolayı Eksperin sorumlu tutamazsınız. Eksperin kullanıcılar arasında alınıp verilen bilgilerin güvenliğini garanti etmez ve söz konusu bilgilerin uygunsuz kullanımından doğacak kayıp ve sonuçlardan ötürü sorumlu tutulamaz. Site içi özellikler ve kıymet kaybından dolayı Eksperin’i sorumlu tutamazsınız. Eksperin hiçbir uzmanlığı, hiçbir Hizmetleri veya hiçbir seviyeyi, kullanıcılara garanti etmez.
(4) Satıcı statüsü ile yapmış olduğunuz satışlardan kazandığınız satış bedelleri en az 15 günlük iade ve iptal süresi tamamlandıktan sonra hesabınıza aktarılır. Bu süre zarfında alıcının teslim edilen Hizmeti iade veya iptal edebileceğini kabul edersiniz.
(5) Uzmanlar, görüşmelerden elde ettiğiniz gelir, ödeme platformu tarafından siteye kayıt edeceğiniz IBAN hesabına gönderilir. Hesabınıza yapılan transfer ücretleri ve komisyonlar gelirinizden düşülerek gönderilecektir. Satış gelirleri satıcılara ortalama 7 iş günü içerisinde gönderilmektedir.
(6)Görüşmelerden elde ettiğiniz gelirin IBAN hesabınıza aktarılması için en az 5 iş günü beklemeniz gerekebilir.

(7) Eksperin'de uzman-danışman olarak hizmet veren uzmanlar, Eksperin tarafından sağlanan müşterilerle yalnızca Eksperin üzerinden görüşmeyi kabul edersiniz. Eksperin tarafından uzman için bulunan bireysel ve/veya kurumsal müşterilere, Eksperin'in muhataplarıyla yaptığı ilgili sözleşme süresince, online ortamda ve/veya fiziki olarak danışmanlık, eğitim, seminer, workshop, konuşma gibi faaliyetleri Eksperin'in yazılı izni olmadan gerçekleştiremezsiniz. Aksi durumda Eksperin, maruz kaldığı her türlü zarar ve ziyanın tazminini Uzman'dan talep edebilir. Uzman, Eksperin'in bu sebeple maruz kaldığı tüm zarar ve ziyanı karşılamayı peşinen kabul ve taahhüt eder.
(8) Görüşmelerden elde ettiğiniz geliri siteye kayıt edeceğiniz IBAN hesabına talep edebilirsiniz. Hizmet veya Hizmet satın almak için yapılan ödemeler iade edilmez. Hesabınıza yapılan transfer ücretleri ve komisyonlar gelirinizden düşülerek gönderilir.
Sözleşme Değişiklikleri
Eksperin, tamamen kendi takdirine bağlı ve tek taraflı olarak, işbu Kullanıcı Sözleşmesi ve eklerini, uygun göreceği herhangi bir zamanda, Site'de ilan etmek suretiyle değiştirebilir. İşbu Kullanıcı Sözleşmesi'nin değişen hükümleri, ilan edildikleri tarihte veya önceden belirtilen geçerlilik tarihi olması halinde ise geçerlilik tarihinde geçerlilik kazanacak; geri kalan hükümler, aynen yürürlükte kalarak hüküm ve sonuçlarını doğurmaya devam edecektir. İşbu Kullanıcı Sözleşmesi, Kullanıcı'nın tek taraflı beyanları ile değiştirilemez.
İşbu Kullanıcı Sözleşmesi mevcut kayıtlı tüm kullanıcılar açısından 01.06.2016 tarihinde ve bu tarihte ve sonrasında kayıt olan tüm kullanıcılar açısından kayıt oldukları kayıt tarihinden itibaren geçerlilik kazanacaktır.


Sözleşme Feshi
İşbu Kullanıcı Sözleşmesi, Kullanıcı Site'ye üye olduğu sürece yürürlükte kalacak ve taraflar arası hüküm ve sonuçlarını doğurmaya devam edecek; Kullanıcı'nın geçici veya kalıcı olarak üyeliğinin durdurulması hallerinde sona ermiş sayılacaktır. Eksperin, Kullanıcı'ların işbu Kullanıcı Sözleşmesi'ni ve/veya, Site içinde yer alan kullanıma, üyeliğe ve Hizmet'lere ilişkin benzeri kuralları ihlal etmeleri durumunda, Kullanıcı Sözleşmesi'ni tek taraflı olarak feshedebilecek ve Kullanıcı'lar, fesih sebebiyle, Eksperin’in uğradığı tüm zararları tazmin etmekle yükümlü olacaktır


Feragatname
Site, uygulama ve hizmetleri kullanmaya karar verdiğinizde bunu yalnızca kendi kararınızla gerçekleştirmiş olursunuz. Eksperin’in Müşteri ve Uzmanları da kapsayan Üyelerinin geçmişini ve deneyimini kontrol etmediğini bilerek kabul etmiş sayılırsınız. Eksperin, site, uygulama ve hizmetlerin, içerik ve listelemeler de dahil, sizin beklentilerinizi karşılayacağı, yazılı veya sözlü olarak alınan tavsiyelerin işe yarayacağı, telefon görüşmelerinin hiçbir zaman hat kesilmeden sorunsuz gerçekleşeceği konusunda garanti vermez.


Sorumlulukların Sınırlandırılması
Eksperin, yapılan görüşmeler neticesinde elde edilen fikir ve tavsiyeler doğrultusunda alınan kararlardan ve bu kararlar sonrası oluşabilecek zarar, ziyan, kayıplardan sorumlu değildir. Eksperin platformunun tek görevi, Uzman ile Müşteriyi kolay, sağlıklı bir şekilde görüştürme hizmetidir.     


Anlaşmazlıkların Çözümü
İşbu Kullanıcı Sözleşmesi'nin uygulanmasında, yorumlanmasında ve hükümleri dahilinde doğan hukuki ilişkilerin yönetiminde Türk Hukuku uygulanacaktır. İşbu Kullanıcı Sözleşmesi'nden doğan veya doğabilecek her türlü ihtilafın hallinde, Ankara Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.


Eksperin ile İletişim
Belirtilen şartlarla ilgili sorularınız olursa bize aşağıdaki bilgilerden ulaşabilirsiniz:
Adres: Eme İnternet Medya Reklamcılık
            469. Sokak No:15/C Birlik Mah. Çankaya- Ankara
            Tel: 0312 496 57 40
Eposta: info@eksperin.com
 
 
  

EKSPERİN VİDEOKONFERANS HİZMETİ KULLANIM KOŞULLARI


1. KULLANIM KOŞULLARI

www.videokonferans.eksperin.com alan adlı internet sitesini kullanmak için lütfen aşağıda yazılı koşulları okuyunuz. www.videokonferans.eksperin.com internet sitesini ziyaret ederek (internet sitesi bundan böyle “Portal” olarak anılacaktır) işbu “Kullanım Koşulları”nı okuduğunuzu, içeriğini tamamen anladığınızı, “Kullanım Koşulları”nda belirtilen ve “Portal”da bulunan ve zaman içinde yer alacak tüm hususları kayıtsız ve şartsız olarak kabul ettiğinizi, “Portal”da belirtilen tüm hususlarla ilgili olarak herhangi bir itiraz ve defi ileri sürmeyeceğinizi kabul, beyan ve taahhüt ediyorsunuz. Bu koşulları kabul etmediğiniz takdirde, lütfen "Portal"ı kullanmaktan vazgeçiniz.

1.1.İşbu “Portal”ın sahibi Eksperin'dir. “Portal”da sunulan ve işbu “Kullanım Koşulları”nın 3. maddesinde belirtilen hizmetler, “Eksperin” tarafından sağlanmaktadır.

1.2. "Eksperin" işbu “Kullanım Koşulları”nı, “Portal”da yer alan her tür bilgi ve içeriği "KULLANICI"ya herhangi bir ihbarda veya bildirimde bulunmadan dilediği zaman değiştirebilir. Bu değişiklikler periyodik olarak “www.videokonferans.eksperin.com”da yayımlanacak ve yayımlandığı tarihte geçerli olacaktır. “Portal” hizmetlerinden yararlanan veya herhangi bir şekilde “Portal”a erişim sağlayan her gerçek veya tüzel kişi “Kullanım Koşulları”nı ve "Kolay Konferans" tarafından işbu “Kullanım Koşulları”nda yapılan her değişikliği kabul etmiş sayılmaktadır. İşbu " Kullanım Koşulları" www.videokonferans.eksperin.com internet sitesi üzerinden yayınlanarak; “Portal”ı kullanan her gerçek veya tüzel kişi tarafından erişimi mümkün kılınmıştır.

2. TANIMLAR

“Portal”: www.videokonferans.eksperin.com isimli alan adından ve bu alan adına bağlı alt alan adlarından oluşan “Eksperin”in “Hizmet”lerini sunduğu internet sitesi.

“Kullanıcı”: “Portal”a erişen her gerçek veya tüzel kişi.

“Eksperin Hizmetleri” ("Hizmet"): "Portal" içerisinde "Üye"nin işbu sözleşme içerisinde tanımlı olan iş ve işlemlerini gerçekleştirmelerini sağlamak amacıyla “Eksperin” tarafından sunulan uygulamalardır. "Eksperin", "Portal" içerisinde sunulan "Hizmet"lerinde dilediği zaman değişiklikler ve/veya uyarlamalar yapabilir. Yapılan değişiklikler ve/veya uyarlamalarla ilgili açıklanan şartlar ve koşullar “Portal”da yayımlandığı tarihte yürürlüğe girer.

“İçerik”: “Portal”da yayınlanan ve erişimi mümkün olan her türlü bilgi, yazı, dosya, resim, video, rakam vb. görsel, yazımsal ve işitsel imgeler.

"Eksperin Arayüzü" : Eksperin tarafından oluşturulan içeriğin "Kullanıcı”lar tarafından görüntülenebilmesi ve "Eksperin Veritabanı"ından sorgulanabilmesi amacıyla "Kullanıcı”lar tarafından kullanılan; “Portal” üzerinden yapılabilecek her türlü işlemin gerçekleştirilmesi için bilgisayar programına komut veren internet sayfaları.

“Eksperin Veritabanı” : “Portal” dahilinde erişilen içeriklerin depolandığı, tasnif edildiği, sorgulanabildiği ve erişilebildiği “Eksperin” veritabanıdır.

3. EKSPERİN VİDEOKONFERANS HİZMETLERİ

3.1. "Eksperin", “Portal” içerisinde "Kullanıcı”ların, birbirleri ile görüntülü ve sesli görüşmesine imkan sağlayan hizmetleri vermektedir.

4. EKSPERİN VİDEOKONFERANS PORTALI KULLANIMINA İLİŞKİN KOŞULLAR VE YÜKÜMLÜLÜKLER

4.1. "Kullanıcı”lar hukuka uygun amaçlarla “Portal” üzerinde işlem yapabilirler. "Kullanıcı”ların “Portal” dahilinde yaptığı her işlem ve eylemdeki hukuki ve cezai sorumluluk kendilerine ait olacak olup, söz konusu hukuki ve cezai yükümlülüklerle ilgili “Eksperin”in herhangi bir sorumluluğu bulunmadığını “Kullanıcı” kabul, beyan ve taahhüt etmektedir.

4.2. “Portal”, "Kullanıcı”lar tarafından "Eksperin Arayüzü" üzerinden birbirleri ile sesli ve görüntülü görüşmesi esasıyla çalışmaktadır. "Eksperin", "Kullanıcı"lar tarafından görüntülenen “İçerik"lerin hiçbir koşulda doğruluğunu, gerçekliği, güvenliğini ve hukuka uygunluğunu garanti etmemektedir. Söz konusu "İçerik"ler dolayısıyla “Eksperin”in herhangi bir sorumluluğu bulunmadığını, ortaya çıkabilecek zararlardan ötürü “Eksperin”in hiçbir tazmin yükümlülüğü olmayacağını “Kullanıcı”lar kabul ve beyan etmektedir.

4.3. "KULLANICI" “Portal” dahilinde bulunan her türlü resimleri, metinleri, görsel ve işitsel imgeleri, video klipleri, dosyaları, veritabanları, katalogları ve listeleri çoğaltmayacağı, kopyalamayacağı, dağıtmayacağı, işlemeyeceğini, bu tür eylemler gerçekleştirerek herhangi bir ticari faaliyette bulunmayacağını; doğrudan ve/veya dolaylı olarak haksız rekabet teşkil eden davranış ve işlemler gerçekleştirmeyeceğini kabul ve taahhüt etmektedir.

4.4. "Kullanıcı"lar, “Portal” dahilinde eriştikleri bilgileri yalnızca bu bilgileri ifşa eden diğer "Kullanıcı" veya "Eksperin"in amacına uygun olarak kullanmakla ve görüntülemekle yükümlüdür. “Portal”da yer alabilecek 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Kanun kapsamında koruma altında olan ilan verene ait veya üçüncü kişilere ait kişisel veriler ve/veya özel nitelikli kişisel veriler, başkaca bir amaçla kullanılamaz, kopyalanamaz, başka mecralarda doğrudan veya dolaylı olarak yayınlanamaz, işlenemez, dağıtılamaz, başkaca veri tabanlarına aktarılarak üçüncü kişilerin erişimine ve kullanımına açılamaz.

4.5. Eksperin, siteye gelen kullanıcının sitedeki davranışlarını tarayıcıda bulunan bir cookie (çerez) ile ilişkilendirme ve görüntülenen sayfa sayısı, ziyaret süresi gibi metrikleri temel alan analiz araçlarını kullanma hakkına haizdir.

4.6. “Portal”da verilen hizmetin kesintiye uğraması, bilgi iletiminde aksaklıklar, gecikmeler, başarısızlar yaşanması, veri kaybı halinde oluşabilecek her türlü doğrudan ve dolaylı zararlardan “Eksperin”in sorumlu tutulamayacağını “Kullanıcı” kabul ve taahhüt etmektedir.

4.7. “Hizmet’in kullanılması, “Hizmet”teki fikri mülkiyet haklarına veya eriştiğiniz herhangi bir Eksperin içeriğine sahiplik sağlamaz. Sahibinden izin almadıkça veya yasalarca izin verilmediği sürece “Hizmet”ten içerik kullanılamaz

4.8. "Kullanıcı"lar aşağıdakileri yapmamayı taahhüt eder:

 • “Hizmet”in bütünlüğünü, güvenliğini ya da “Hizmet”in diğer kullanıcı (lar) ının gizliliğini bozması ya da tehlikeye atması ya da “Hizmet”te yakın ve maddi hasara yol açması beklenen herhangi bir işlem ya da ihmalde bulunmak;
 • Herhangi bir hileli, suçlu, küçük düşürücü, taciz edici veya haksız amaç için veya herhangi bir yasadışı etkinliğe katılmak veya bunları tanıtmak;
 • Herhangi bir üçüncü tarafın fikri mülkiyet, gizlilik veya diğer haklarını ihlal etmek, ihlal etmek veya ihlal etmek veya mülkiyeti yanlış kullanmak;
 • Virüs, truva atı, solucan, kötü amaçlı yazılım, casus yazılım veya benzeri program veya materyalleri içeren herhangi bir materyali iletmek, dağıtmak veya saklamak;
 • Dolandırıcılık, zarar verme veya değerli herhangi bir şeyi yanlış elde etme amacıyla yanıltıcı veya yanlış arayan kimliği bilgilerini iletmek;
 • Yürürlükteki yasaları veya düzenlemeleri ihlal ederek önceden kaydedilmiş sesli mesajlar, SMS, faks veya diğer yollarla istenmeyen veya “önemsiz” veya “spam” pazarlama veya promosyon materyallerini veya mesajlarını iletmek veya yayınlamak;
 • Uygunsuz veya müstehcen içerik veya materyalleri (örneğin çıplaklık, hayvanlarla cinsel ilişki, pornografi, saldırgan dil, grafik şiddet veya suç faaliyetlerini içeren) iletmek, dağıtmak, sergilemek, depolamak veya paylaşmak.
 • Hizmete, çevreye veya herhangi bir sisteme veya Hizmetin diğer kullanıcılarına izinsiz olarak erişmeye veya bunlara yetkisiz erişim elde etmeye çalışmak.

5. KULLANIM KOŞULLARINDA DEĞİŞİKLİKLER

"Eksperin", dilediğinde, tek taraflı olarak işbu "Kullanım Koşulları"nı herhangi bir zamanda “Portal”da ilan ederek değiştirebilir. İşbu "Kullanım Koşulları"nın değişen hükümleri, ilan edildikleri tarihte geçerlilik kazanarak, yürürlüğe girecektir. İşbu "Kullanım Koşulları" “Kullanıcı”nın tek taraflı beyanları ile değiştirilemez.

6. MÜCBİR SEBEPLER

Hukuken mücbir sebep sayılan tüm durumlarda, geç ifa etme, eksik ifa etme veya ifa etmeme hallerinde "Eksperin"in herhangi bir tazminat yükümlülüğü doğmayacaktır. "Mücbir sebep", ilgili tarafın makul kontrolü haricinde ve "Eksperin"in gerekli özeni göstermesine rağmen önleyemediği olaylar olarak yorumlanacak olup, sayılanlarla sınırlı olmamak şartıyla doğal afet, savaş, yangın, grev, ayaklanma, isyan, kötü hava koşulları, altyapı ve internet arızaları, sisteme ilişkin iyileştirme veya yenileştirme çalışmaları ve bu sebeple meydana gelebilecek her türlü arıza, elektrik kesintisi mücbir sebep hallerindendir.

7. UYGULANACAK HUKUK VE YETKİ

İşbu "Kullanım Koşulları" uygulanmasında, yorumlanmasında ve bu "Kullanım Koşulları" dahilinde doğan hukuki ilişkilerin yönetiminde yabancılık unsuru bulunması durumunda Türk kanunlar ihtilafı kuralları hariç olmak üzere Türk Hukuku uygulanacaktır. İşbu “Kullanım Koşulları”ndan dolayı doğan veya doğabilecek her türlü ihtilafın hallinde Ankara Mahkemeleri (Merkez) ve İcra Daireleri yetkilidir.

8. YÜRÜRLÜK ve KABUL

İşbu "Kullanım Koşulları" "Eksperin" tarafından “Portal”de yayınlandığı tarihte yürürlüğe girer. "Kullanıcı"lar işbu ”Kullanım Koşulları”nı ve zaman içinde yapılan değişiklikleri “Portal”ı kullanmakla kabul etmiş olmaktadırlar.