Profil

Özel Oytun Türkoğlu

İş İnsanı, Marka Stratejisti, Girişimci, Konuşmacı, Yazar


1975 Ankara doğumlu Özel Oytun Türkoğlu, Boğaziçi Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi Fizik ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümlerinde eğitim gördü. İş hayatına bilişim sektörüyle atılan Türkoğlu, başta petrol ve doğalgaz şirketleri olmak üzere, yerel, ulusal ve uluslararası markalara, markalaşma, pazarlama, teknoloji ve yönetim danışmanlığı hizmetleri sundu. 2013 yılında Ankara'da, Türkiye'de markalaştırma ajansı konseptiyle bir ilk olan, Markör Markalaştırma Ajansı’nı kurdu. 2016 yılı başları itibariyle, Antalya’da iquee.m ile ortak olarak, otel sektörüne dijital pazarlama ve marka yönetimi ile giren Türkoğlu, şu anda çok sayıda otel ve otel partneri şirketle çalışmalar yürütmektedir. 2018 yılı itibariyle iquee.m ve Markör Markalaştırma Ajansı markalarının birleşiminden oluşan I am Global Şirketler Topluluğu kurucu ortağıdır. Türkoğlu, üniversiteler, STK’lar, kurumlar ve şirketlerde markalaşma, pazarlama, dijital medya ve iletişim üzerine konuşmalar yapmakta ve konferanslar vermektedir. Bu etkinliklerde, 50’den fazla şehirde, 250’den fazla etkinlikte, 100.000’den fazla kişiye konuşmuştur. Sat Kendini, Kendi Markanı Yarat ve Konuşmacılık atölyelerini sunan Türkoğlu, kahve sohbetleri, kitap imza günleri ve taş-kağıt-makas etkinlikleri düzenlemektedir. Başarısızlık hikayelerinin anlatıldığı Fuckup Nights etkinliklerini Antalya’da düzenlemektedir. Girişimcilik ekosisteminin gelişmesi için, start-up’lara, girişimcilere ve yenilikçi iş fikirlerine konuşmacı, mentor ve jüri üyesi olarak destek vermektedir. Çeşitli girişimcilik ve inovasyon merkezlerinde eğitimlere ve etkinliklere konuşmacı olarak katılmaktadır. Çeşitli mecralarda mesleki konular başta olmak üzere yazıları bulunmaktadır. “Sat Kendini – Kişisel Markalaşmanın ve Pazarlamanın Kitabı” isimli eserin yazarıdır. 2013 yılında Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından “Yılın sosyal medyayı en iyi kullanan girişimcisi” ödülüne layık görülmüştür. Türkoğlu, evli ve Pera Türkoğlu’nun babasıdır.

Uzmanlık Alanları


Profil

Markalaşma, Pazarlama, Dijital Pazarlama, Sosyal Medya

Sosyal medya,Dijital pazarlama,Markalaşma,konuşmacılık,
2019-09-13 16:05:34

Markalaşma, pazarlama, dijital pazarlama, sosyal medya ve iletişim konularında iş hayatından tecrübeler, öneriler ve vaka analizleri ile tecrübe paylaşımı


Gorusler
Emre Akgümüş 23-03-2020 17:49
Muhteşem bir görüşmeydi. Çok çok teşekkür ediyorum sizlere ve Özel Bey'e.
Ümit Ünver 27-03-2020 14:13
Alanında uzman bir kişi olan Sn. Özel Oytun Türkoğlu ile iletişime geçmek ondan kişisel marka olmak ve görünürlük arttırma konularında çok işe yarayacak bilgiler ve püf noktaları edindim. Kendisine teşekkür ediyorum.
Asya Çağlar 27-03-2020 17:14
Uzun ve detaylı bir mentörlük görüşmesinin ardından Özel Bey'den öğrendiklerimle artık başka bir bakış açısına sahibim. Çok teşekkür ederim.
Hasan fehmi Özdemir 10-04-2020 13:52
Çok güzel bir konuşmaydı biraz geç saatte olmasına rağmen ilgisini hiç kaybetmedi paylaştığı bilgilerle mevcut projem için daha faydalı değişiklikler yapmaya karar verdim. teşekkür ediyorum
Burç Ersoy 16-06-2020 10:57
Oytun bey ile inanılmaz verimli bir görüşme yaptık, çok yardımsever ve ilgiliydi

10 TL /Dakika

(5)
Görüşme talep et Mesaj Gonder Favorilere Ekle
24

Görüşmeler

5

Yorumlar

13-09-2019 Tarihinde Aramıza Katıldı
Benzer Eksperler
Enes Aktaş
Kullanıcı Deneyimi ve Arayüz Tasarımı Desteği
(0)
5 TL /dakika
Görüşme talep et
Gökhan Memiş
Kullanıcı deneyimi ve dijital pazarlama alanlarında size yardımcı olabilirim.
(0)
25 TL /dakika
Görüşme talep et
Hamit Altıparmak
Yapay Zeka, Dijital Satış ve Pazarlama, Eğitim
(0)
5 TL /dakika
Görüşme talep et