Profil

Ayça Törün

Sunucu, Eğitmen, Konuşmacı


Ankara Üniversitesi Antropoloji bölümü mezunu olan Ayça Törün, 1975 yılında Mersin’de doğdu. Uzun yıllar Ankara’da bir eğitim sektöründe Halkla İlişkiler alanında çalıştı. Bu süre içinde lise yıllarından beri arzu ettiği sunuculuk mesleğini hiçbir zaman içinden söküp atmadı. 2005 yılında yerel bir televizyon kanalında program sunuculuğu yapmaya başladı. Bu sırada TRT spikerlerinden eğitim alıp, kendini sürekli yenileyerek geliştirdi. Bugüne dek özel gecelerde, galalarda, açılışlarda, protokollerde, konserlerde ve birçok önemli organizasyonda sayısız sunuculuk deneyimi olan Törün, 2015 yılında evlenerek İstanbul’a yerleşti. İletişimde başarıya etki eden en önemli faktörün ‘İknanın Gücü’ olduğunun bilinciyle İkna ve Algı yönetimi, Markalama Stratejileri konusunda birçok araştırma yapıp eğitim aldı. Bir yandan sunuculuk mesleğine devam eden Törün, bir yandan da Topluluk Önünde Etkili Konuşma, Etkili Sunum Hazırlama Yöntemleri, Kişilerarası İletişimde Etkileme ve İkna Sanatı, Profesyonel Yaşamda İmaj Yönetimi konularında seminer ve konferanslar vermektedir. Türkiye’nin en seçkin konuşmacı ve sunucu ajansı Speaker Agency ile çalışmaktadır. Psikoloji, metafizik ve kişisel gelişim üzerine kitaplar okumayı seven Törün, bu konuda LinkedIn’de içerikler üretmektedir. Sporu yaşam felsefesi haline getirerek halen aktif olarak yüzme, bisiklet ve salon sporuyla yakın ilgilenmektedir. Ayrıca 1. Kademe Vücut Geliştirme ve Fitness Antrenörüdür. Üniversite yıllarında tiyatro ile ilgilenerek tiyatro topluluklarıyla beraber çalıştı. Çocukluk yıllarında baba mesleği olan fotoğraf sanatıyla karanlık odanın büyülü atmosferinde tanışarak küçük yaşlardan itibaren fotoğraf çekmeyi her zaman ilginç buldu. Fotoğrafçılık üzerine eğitimler alarak fotoğraf sanatına profesyonel olarak adım attı. Türkiye’nin çeşitli illerini dolaşan 4 karma sergide fotoğrafları yer aldı. Ulusal fotoğraf yarışmalarında dereceler elde etti. Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu ve Fotoğraf Sanatı Uluslararası Federasyonu’ndan FİAP fotoğrafçı kimlik kartı mevcuttur.

Uzmanlık Alanları


Profil

Topluluk Önünde Etkili Konuşma Ve Sunum Becerileri

Topluluk Önünde Konuşma ,İletişim,Sunum Becerileri ,Etkili Sunum Teknikleri ,
2021-01-13 19:24:39

Günümüz iş dünyasında unvanı fark etmeksizin sunum yapma ihtiyacı herkes için bir gereklilik haline gelmiştir. Ayrıca kendini doğru ifade edebilmek, bildiğini karşı tarafa anlaşılır bir şekilde aktarabilmek kişisel imajın en etkili yansımasıdır. Sunumlardaki en önemli iki kriter; dinlenmeye değer bulunmak ve aktarılan mesajların doğru algılanıp benimsenmesini sağlamaktır.


Profil

Kişilerarası İletişimde Etkileme Ve İkna Sanatı

İletişim Becerileri,İkna Yöntemleri,Beden Dili ,İmaj Yönetimi,
2021-01-13 19:35:36

“Bir insanla iletişim kurmak istiyorsanız, kendi bildiğiniz dili değil, onun anladığı dili konuşmalısınız.” -Nelson Mandela İkna, kişilerarası iletişimde son derece önemli ve güçlü bir kavramdır. Yapacağınız işlerde başarıya ulaşmak için ikna kabiliyetinizin önemli bir yeri vardır. Özel hayatta, satış-pazarlamada, bireysel ilişkilerde, profesyonel hayatta ve daha pek çok yerde ikna gücünü kullanarak insanları amaçlarımız doğrultusunda yönlendirebiliriz. Bu doğrultuda insanı ve insan davranışlarını, karar verme mekanizmalarını anlamak önemlidir.


Gorusler

33.33 TL /Dakika

(0)
Görüşme talep et Mesaj Gonder Favorilere Ekle
1

Görüşmeler

0

Yorumlar

13-01-2021 Tarihinde Aramıza Katıldı
Benzer Eksperler
Hasan Emre Özay
Kalite Yönetim Sistemleri ve Belgelendirme
(0)
Ücretsiz
Görüşme talep et
Bilal Dadanlar
Veri bilimi, yapay zeka, tahminsel modelleme
(0)
4 TL /dakika
Görüşme talep et
Egehan Dayı
Dijital Pazarlama ve Online Marketing
(1)
4 TL /dakika
Görüşme talep et