Sunacağım Hizmet İçin Ne kadar Ücret Talep Etmeliyim?

Uzmanlık konularınızı nasıl daha geniş kitlelere duyurabiliriz konusunda her gün kafa yoruyoruz. Ancak bazen en stresli konulardan biri de sunacağınız hizmet için belirleyeceğiniz fiyat.
Bununla ilgili bir fikir edinmek için size benzer deneyimlere ve uzmanlık konularına sahip kişilerin platformda belirledikleri ücretleri arayıp bulabilirsiniz. Ya da elbette kendi standartlarınıza göre de belirleyebilirsiniz. Sizin saatlik ücretiniz karşılığı, müşterileri dakikalık olarak ücretlendiriyoruz.
Eğer yeni bir uzmansanız, tavsiyemiz sizinle benzer konularda deneyimi olan uzmanlara göre biraz daha düşük fiyat belirlemeniz. Çünkü bu şekilde ilk görüşmeleriniz için daha çok dikkat çekebilirsiniz. Daha sonra eğer isterseniz, arama hacimlerini düşürmek için fiyatınızı artırabilirsiniz.

Yine de saatlik ücretinizin ne olabileceği ile ilgili emin değil misiniz? Şöyle yapmanızı öneriyoruz; yıllık maaşınızı veya gelirinizi 2.000’e bölün (bir yıl içinde toplam çalışma saati) ve çıkan sonucu 2 ile çarpın. Örneğin şu şekilde; yıllık maaşınız/geliriniz 100.000 TL / 2000 saat = 50 TL/saat X 2 = 100 TL/saat sizin bu platformda ideal olarak belirlemeniz gereken rakamdır.