Profilimi Nasıl Daha Çok Duyurabilirim?

Aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz. 

1- Başlık ve Açıklama Kısmına Aranma Potansiyeli Olan Kelimeleri Dahil Edin 

İnsanların nasıl bir uzman aradığını düşünün. Örneğin sosyal medya pazarlaması konusunda twitter, facebook, google+ vb. gibi kelimeleri de kullanın. Daha önce çalıştığınız firma veya müşterilerinizi mentionlayın. Daha önceki başarılarınızı detaylı olarak belirtin. Bu başarıya ulaşmak için kullandığınız teknikleri yazın. 

2- E-postalarınıza Aşağıdaki Gibi Bir İmza Koyun

Her birimiz her gün belki de yüzlerce eposta gönderiyoruz. Artık iletişimin en basit ve hızlı yolu eposta göndermek. Peki neden bunu bir pazarlama aracına dönüştürmeyelim? Gönderdiğiniz epostaların altına aşağıdaki gibi bir imza eklemeniz her giden epostanın altındaki dikkat çekici bu imzanın karşıdaki tarafından okunup değerlendirilmesini sağlayabilir. Biz epostalarımızda aşağıdaki gibi bir şablon kullanıyoruz. Size de öneririz;

Ad Soyad, Şirketteki Görev

Telefon

Benimle Görüşme Ayarlamak İçin >> (Buraya Eksperin profilinizin linkini yerleştirin)

3- Rekabetçi Bir Fiyat Belirleyin

Sizin kategorinizdeki uzmanların dakika ücretlerine bakın. Kendiniz için de onlara yakın bir fiyat belirleyin. Yeni bir uzman olarak öncelikle düşük bir fiyat ile başlamak daha mantıklıdır. İlerleyen zamanlarda daha fazla görüşme ve değerlendirmeler aldıktan sonra fiyatınızı artırabilirsiniz. Aramalar belirli anahtar kelime ve puanlamaya göre yapılır. Profilinizin güncel olduğundan ve doğru kitleye ulaştığınızdan emin olun.

4- Listeleme ve Eksperin Profilinde Her Bölümü Tamamlayın

Uzmanlık alanı ve profil oluşturmak için gerekli bütün bilgileri doldurarak bundan faydalanın. Uzmanlık konunuz, başarılarınız ve geçmiş deneyimlerinizle ilgili mümkün olduğu kadarıyla net ve detaylı yazın. Yüksek kaliteli resimler oldukça önemlidir.

5- Sosyal Medyayı ve İnterneti Kullanın

Profilinizi sosyal medya butonları ile  paylaşın ve arkadaşlarınızdan da paylaşımda bulunmaları konusunda istekte bulunmaktan çekinmeyin. Listeleme URL bilgisini kendi sayfanızın adres barından alın. Sizin veya arkadaşlarınızın bir web sitesi varsa linki buraya yerleştirdiğinizden emin olun. Başka sitelerden listeleme sayfanıza verilecek linkler sayesinde bilinen arama motorlarında daha yukarılarda çıkabilirsiniz. 

6- Profiliniz Favori Olsun

Favoriler, arkadaşlarınızla profilinizi paylaşmanın kolay yollarından biridir. Arkadaşlarınızın sizin profil ve listeleme sayfanızı favoriye aldığından emin olun. Ve bunları hemen twitter ve facebook’dan kitlelerle paylaşın.

7- Widget’ınızı (Rozet) Web sitesi veya Blog Sayfanıza Ekleyin 

Her uzmanın, kendi kişisel blog veya şirket sayfasına eklemek için kendine özel bir widget’ı vardır. Bunu eklemek, profilinizin başka ziyaretçiler tarafından da görünmesini sağlayacağından bilinirliğiniz artacaktır. Ayrıca bu kişilerin size bir telefon görüşmesi talebinde bulunmaları için de onları harekete geçirmiş olacaksınız. (Bu özellik henüz aktif değildir)

8- Bilinirlik Oluşturmak İçin VIP Link Kullanın

Eksperin, tüm uzmanlara profillerini ücretsize çevirmeleri için VIP Link sunmakta. Görüşmelerinizi belirli dönemlerde ücretsiz yapmak isterseniz VIP linki kullanabilirsiniz. Özellikle daha önce görüşme yaptığınız kişilere ufak da olsa tekrar bir fikir vermek ve koçluk için bunu düşünebilirsiniz. Bu, sizin bilinirliğinizi artıracak ve arama motorlarında olmanıza yardımcı olacaktır. (Bu özellik henüz aktif değildir)

9- Mesajlara Dönüş Yapın

Müşterilerimiz bazı durumlarda görüşmeden önce ön fikir almak için size platformdan mesaj gönderebilir. Kısa cevaplar vererek onların kendilerini daha iyi hissetmesini sağlayarak, size ve platforma da güven duymalarını gerçekleştirmiş olursunuz. Kısa mesajlara cevap veren uzmanlarımızın daha fazla görüşme gerçekleştirdiğini belirtmek isteriz.

10- Uzmanlığınızı Göstermek İçin Sorulara Cevap Verin

Eksperin, üyelerin uzmanlara soru sorabilmeleri için yakında özel bir yöntem sunacak. Uzmanlar, “Cevaplar” kategorisinde yer alan sorulara cevap vererek hem bilinirliklerini artırabilecekler hem de görüşme için talep alabilecekler.  Böyle durumların devamında genelde üyeler uzmanlar ile görüşme gerçekleştirir. Verdiğiniz tüm cevaplar profilinizde listelenecek ve daha sonra ziyaret edecek kişiler hangi sorulara cevap verdiğinizi görebilecek.