Profilimi Nasıl Daha Çok Duyurabilirim?

Aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz. 

1- Başlık ve Açıklama Kısmına Aranma Potansiyeli Olan Kelimeleri Dahil Edin 

İnsanların nasıl bir uzman aradığını düşünün. Örneğin sosyal medya pazarlaması konusunda twitter, facebook, linkedin vb. gibi kelimeleri de kullanın. Daha önce çalıştığınız firma veya müşterilerinizi mentionlayın. Daha önceki başarılarınızı detaylı olarak belirtin. Bu başarıya ulaşmak için kullandığınız teknikleri yazın. 

2- E-postalarınıza Aşağıdaki Gibi Bir İmza Koyun

Her birimiz her gün belki de yüzlerce e-posta gönderiyoruz. Artık iletişimin en basit ve hızlı yolu e-posta göndermek. Peki neden bunu bir pazarlama aracına dönüştürmeyelim? Gönderdiğiniz e-postaların altına aşağıdaki gibi bir imza eklemeniz her giden e-postanın altındaki dikkat çekici bu imzanın karşıdaki tarafından okunup değerlendirilmesini sağlayabilir. Biz e-postalarımızda aşağıdaki gibi bir şablon kullanıyoruz. Size de öneririz;

Ad Soyad, Şirketteki Görev

Telefon

Benimle Görüşme Ayarlamak İçin >> (Buraya Eksperin profilinizin linkini yerleştirin)

3- Rekabetçi Bir Fiyat Belirleyin

Sizin kategorinizdeki uzmanların dakika ücretlerine bakın. Kendiniz için de onlara yakın bir fiyat belirleyin. Yeni bir uzman olarak öncelikle düşük bir fiyat ile başlamak daha mantıklıdır. İlerleyen zamanlarda daha fazla görüşme ve değerlendirmeler aldıktan sonra fiyatınızı artırabilirsiniz. Aramalar belirli anahtar kelime ve puanlamaya göre yapılır. Profilinizin güncel olduğundan ve doğru kitleye ulaştığınızdan emin olun.

4- Listeleme ve Eksperin Profilinde Her Bölümü Tamamlayın

Uzmanlık alanı ve profil oluşturmak için gerekli bütün bilgileri doldurarak bundan faydalanın. Uzmanlık konunuz, başarılarınız ve geçmiş deneyimlerinizle ilgili mümkün olduğu kadarıyla net ve detaylı yazın. Yüksek kaliteli resimler oldukça önemlidir.

5- Sosyal Medyayı ve İnterneti Kullanın

Profilinizi sosyal medya butonları ile  paylaşın ve arkadaşlarınızdan da paylaşımda bulunmaları konusunda istekte bulunmaktan çekinmeyin. Listeleme URL bilgisini kendi sayfanızın adres barından alın. Sizin veya arkadaşlarınızın bir web sitesi varsa linki buraya yerleştirdiğinizden emin olun. Başka sitelerden listeleme sayfanıza verilecek linkler sayesinde bilinen arama motorlarında daha yukarılarda çıkabilirsiniz. 

6- Profiliniz Favori Olsun

Favoriler, arkadaşlarınızla profilinizi paylaşmanın kolay yollarından biridir. Arkadaşlarınızın sizin profil ve listeleme sayfanızı favoriye aldığından emin olun. Ve bunları hemen twitter ve facebook’dan kitlelerle paylaşın.

7- Widget’ınızı (Rozet) Web sitesi veya Blog Sayfanıza Ekleyin 

Her uzmanın, kendi kişisel blog veya şirket sayfasına eklemek için kendine özel bir widget’ı vardır. Bunu eklemek, profilinizin başka ziyaretçiler tarafından da görünmesini sağlayacağından bilinirliğiniz artacaktır. Ayrıca bu kişilerin size bir telefon görüşmesi talebinde bulunmaları için de onları harekete geçirmiş olacaksınız. (Bu özellik henüz aktif değildir)

8- Görüşme Sayısını Artırmak ve Bilinirlik Oluşturmak İçin Ücretsiz Seçeneğini Kullanın

Eksperin, tüm uzmanlara istedikleri zaman profillerini ücretsize çevirebilmeleri imkanı da sunmakta. Görüşmelerinizi belirli dönemlerde ücretsiz yapmak isterseniz "saatlik ücret" kısmından "ücretsiz" seçeneğini kullanabilirsiniz. Özellikle daha önce görüşme yaptığınız kişilere ufak da olsa tekrar bir fikir vermek ve koçluk için bunu düşünebilirsiniz veya ilk yapacağınız görüşmeler için belirli bir süre hesabınızı ücretsize alarak kitlenize ve takipçilerinize duyurabilirsiniz. Bu, sizin bilinirliğinizi artıracak ve arama motorlarında olmanıza yardımcı olacaktır. 

9- Mesajlara Dönüş Yapın

Müşterilerimiz bazı durumlarda görüşmeden önce ön fikir almak için size platformdan mesaj gönderebilir. Kısa cevaplar vererek onların kendilerini daha iyi hissetmesini sağlayarak, size ve platforma da güven duymalarını gerçekleştirmiş olursunuz. Kısa mesajlara cevap veren uzmanlarımızın daha fazla görüşme gerçekleştirdiğini belirtmek isteriz.

10- Müşterilerinize Belirli Dönemlerde Sunmak İçin Eksperin'den İndirim Kodu İsteyin  

Eksperin, sizlerin isterseniz müşterilerinize belirli dönemlerde hizmetinizi indirimli sunmanız için hem dakika olarak hem de yüzde olarak indirim kodu sunmaktadır. Örneğin belirli sürelerde geçerli olmak üzere "Benimle iki gün boyunca Eksperin üzerinden yapacağınız 30 dk ve üzeri görüşmelerde ilk 10 dk ücretsiz" ya da "Benimle iki gün boyunca Eksperin üzerinden yapacağınız tüm görüşmelerde %20 indiriminiz var"  şeklinde belirli dönemler yapacağınız kurgularla daha fazla müşteri çekebilirsiniz veya daimi müşterilerinizi ara ara ödüllendirebilirsiniz.

İndirim kodu taleplerinizle ilgili bize info@eksperin.com adresinden talebinizi bildiren mail atmanız yeterli. Talebinize özel oluşturacağımız indirim kodunu size hemen gönderdikten sonra keyifle kullanılmasını sağlayabilirsiniz.