Nasıl Harika Bir Profil Sayfası Oluştururum?

Hangi konuda uzman olduğunuzu platformda yer alan kişilere doğru gösterebilmek çok önemli. Size hızlıca aşağıda 6 yöntem sunuyoruz; 

1. Düzgün Profil Fotoğrafı

Resmi olmasına gerek olmayan ama yüksek çözünürlüklü bir profil resmi oldukça önemli. Bu, sizin güven oluşturmanız ve telefondaki kişinin gerçekten siz olduğuna dair karşı taraf rahatlama oluşturması açısından çok değerli.

2. Uzman Olduğunuz Konuları Ekleyin

Müşterilere hizmet vereceğiniz konularla ilgili uzmanlık alanlarınızı listelemeniz gerekmekte. İşe yarayan listeleme başlıkları, aramalarda sadece anahtar kelimeleri içermekle kalmaz (Ör: Yatırım alma, Sosyal medya, Üretim) ayrıca fayda ve detayları da içerir. (Ör: Yeni girişimcilere tohum yatırımı alma yöntemleri) Bu alana konu ile ilgili başarılarınızı ve sizinle görüşme yapacak kişiye sunacağınız faydaları belirtmenizde yarar var. Uzmanlığı pekiştirecek ilgili bir fotoğraf, çok daha fazla görüşme talebi gelmesine yol açacaktır.

3. Sosyal Medya Hesaplarınızı Profilinize Bağlayın

Sosyal medya hesaplarınızı bağlamak, platformda güven kazanmanıza ve bu işe sorumluluk kattığınızın görünmesine olanak sağlar. Bağladığınız hesaplar profilinizde “onaylı” olarak görünür. Ne kadar çok hesabınız onaylı olursa profiliniz o kadar çok güvenilir görülür.

4- Kısa Bilgi Bölümünü Tamamlayın 

Fikir ve tavsiye arayan üyeler sizin kim olduğunuzu bilemezler. Bu yüzden onlara biraz geçmişinizden, deneyimlerinizden, ne yaptığınızdan, nasıl yardımcı olabileceğinizden, tarzınızdan bahsederek yardımcı olun. 

5- İlgili Konu Başlıkları Ekleyin

Bizim görevimiz, dışarıdan gelen kişilere, sizdeki özelliklere sahip uygun birini bulmak ve her iki tarafı görüştürmek. “Konu başlıkları” bunu yapmanın en basit yöntemi. Herkesin, kendisini en iyi anlatan, yetenek, bilgi, deneyim ve tutkularıyla ilgili 10 adete kadar konu başlıklarını seçmelerine olanak tanıyoruz.

6- Makul Bir Saatlik Ücret Belirleyin 

Saatlik ücretinizin ne olabileceği ile ilgili emin değil misiniz? Şöyle yapmanızı öneriyoruz; yıllık gelirinizi/maaşınızı 2.000’e bölün (bir yıl içinde toplam çalışma saati) ve çıkan sonucu 2 ile çarpın. Örneğin şu şekilde; yıllık geliriniz/maaşınız 100.000 TL / 2000 saat = 50 TL/saat X 2 = 100 TL/saat sizin bu platformda ideal olarak belirlemeniz gereken rakamdır.