Görüşmeme Nasıl Hazırlanabilirim?

Eğer görüşme için uzmana para ödüyorsanız, yapacağınız bu görüşmeden maksimum faydayı sağlamalısınız. İşte aşağıda öldürücü bir konuşma yapmak için birkaç ipucu;
 
Problemi Belirle
 
Bir uzman bulmadan önce yapmanız gereken ilk şey bu olmalı. Tam olarak ne ile ilgili fikir ve tavsiye arıyorsunuz? Hangi problemleri çözmek istiyorsunuz? Bir kağıda bütün olasılıkları çıkarın.
 
Görüşmeden Önce Uzmana Mesaj Gönder
 
Görüşmeyi ayarladığınızda, görüşeceğiniz konuyla alakalı anahtar noktalar ve soruları panelinizden önden mesaj olarak gönderirseniz zamanı daha verimli kullanabilirsiniz. Mesaj göndermek için Aramalar > Ara > Mesaj Gönder
 
Samimi Ortam Yarat
 
Her ne kadar karşındaki kişiler uzman olsalar da onlar da zamanında sizlerin geçtiği yollardan geçti. Konuşmaya biraz hal hatır sorarak başlamak her iki tarafın birbirini biraz daha iyi tanıması için yardımcı olacaktır. Rahat olun. Tabi konuşmanın ana konusuna da mümkün olduğunca çabuk girmeye çalışın. Unutmayın, zaman paradır.
 
Sorularını Sıraya Koy
 
Daha önemli soruları ilk önce sormakta fayda var. Daha az önemli olanlara geçmeden önce bunlarla ilgili kafanızda bir şeyler kalmadığından emin olun.
 
Biraz Zaman Ayır
 
Görüşmeye değer vermek çok önemli. Böylece karşı tarafa saygınızı göstermiş olursunuz ve bunun karşılığında o da elinden gelenin en iyisini vermeye çalışır. Cep telefonunuzdan görüşecekseniz, telefonun düzgün çekeceğine emin olacağınız yerde bulunmanızda fayda var. Not alacaksanız eğer, ki tavsiyemiz görüşme boyunca mutlaka yanınızda kalem-kağıt bulundurmanız. Görüşmeye 10 dakika kala bunları halletmenizde fayda var. Ayrıca konuşmadan sonra kendinize 10 dakika ayırırsanız aldığınız notları tekrar sıcağı sıcağına gözden geçirebilirsiniz.
 
Görüşmeden Sonra Düşüncelerini Paylaş
 
İşinize yarayan, iyi bir görüşme yaptığınızı düşünüyorsanız bunu uzmana belirtmenizde her zaman fayda var. Kiminle ne zaman nerede karşılaşacağınız belli olmaz.  Eğer daha fazla insanın görüştüğünüz kişiden yararlanması gerektiğine inanıyorsanız bunu çevrenizle paylaşın. Uzmana pozitif bir reyting vermeniz onun Eksperin aramalarında daha yukarıda çıkmasını sağlayacaktır.
 
Bizler soğuk ve duygusuz e-maillerle insanlarla iletişim kurmaktansa çok daha samimi ve kendinizi odaklayarak konuşabildiğiniz telefon görüşmelerinin bu iş için harika bir yöntem olduğuna inanıyoruz. Yaptığınız eksperin görüşmelerinde sizin için bir başarı hikayesi oluştuysa, işinize yarayan şeyler veya kötü giden bir şeyleri önleyen bir durum olduysa info@eksperin.com dan bizimle paylaşmanızı çok isteriz.