Uzman Standartları Nelerdir?

Her gün, ülkemizden uzmanlar üyelerimizle görüşmeler yapıp paylaşımlarda bulunmakta. Platform üzerinde başarılı bir uzman olmanın sırrı, Eksperin ekibi tarafından belirlenen standartlara sahip olmakta yatıyor. Standartlarımız şu şekilde;  

Doğruluk. Profiliniz, fotoğrafınız, deneyimleriniz, başarılarınız ve genel tanıtımınızda yer alan bilgilerinizin doğruluğunun, üyelere sunacağınız deneyimi etkileyeceğinden emin olunuz.

İletişim. Her türlü görüşme istekleri ve taleplere en geç 24 saate kadar cevap verin. Bazı müşterilerimiz acil bilgi alma ihtiyacı duyduğu için aynı gün görüşme yapmak istiyor olabilir. Aynı gün görüşme için uygun olmasanız da bunu kendisine bildirdiğinizden emin olun.

Bilinirlik. Eksperin için, hem üyelerine hem de uzmanlarına mükemmel  işleyen bir hizmet sunmak en önemli önceliktir. Bunun için platformda yer alacak uzmanların, üyelerin sorununu çözebilecek bir deneyime sahip olmaları çok önemlidir. Başvuru için gerekli şartlara ilave olarak, standartlardan biri de sosyal medya bilinirliğidir. Sosyal medyada (linkedin, twitter, facebook vb.) görünür olduğunuzdan lütfen emin olun. 

Uygunluk. Gelen her görüşme talebine cevap vermek. Bu isterseniz görüşmenin onayı, isterseniz randevu tarihlerinin güncellenmesi isterseniz de neden belirterek iptal olsun.

Sorumluluk. Üyelerden bir görüşme talebi almadan önce, onlara karşı bu sorumluluğunuzu gerçekleştirebileceğinizden emin olun. Eğer bir iptal kaçınılmaz ise, görüşmeyi tekrar planlamak veya platform üzerinden başka birini bulmak gibi konularda yardımcı olmak için gerekli eforu gösterin.

Zaman. Belirlenen randevu tarihi ve saatinde konuşmaya bağlanacağınızdan emin olun.

Konuşma. Konuşma sırasında, bütün sorulara açık olarak cevap verdiğinizden ve üyeye yardımcı olduğunuzdan emin olun. Görüşme sonrası üye tarafından yapılan değerlendirme Eksperin arama listelerinde üst sıralarda çıkmayı etkilemektedir.

Değerlendirmeler. Hakiki değerlendirme ve yorumlar güvenilir platformumuzun en önemli özelliklerindendir. Üyeler, görüşme yaptıkları uzmanlar hakkında görüşme performanslarıyla ilgili yorum yazar ve yıldız reyting verirler. Bunlar da bir uzmanın listelerde daha çok görünmesi ve daha fazla görüşme yapması için oldukça önemlidir.