Profil

Soner Altaş

Dr. Soner ALTAŞ


Yüksek lisansını (MBA) Amerika Birleşik Devletleri’nde University of Tennessee’de yapmıştır. Amerika'daki büyük şirketlere yönelik inceleme ve araştırmalarda bulunmuştur. 2007 yılında University of Tennessee’nin aday göstermesiyle International Business Honor Society üyesi seçilmiştir. 2019 yılında Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nden Doktora derecesini almıştır.  2016 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nde University of Tennessee’de Amerikan şirketleri ile KOBİ'lerine, 2017 yılında ise Avusturya'da Vienna University of Economics and Business (Wirtschaftuniversitat Wien)'de Avrupa Birliği mevzuatına tabi şirketler ile KOBİ'lere yönelik çeşitli araştırmalarda ve incelemelerde bulunmuştur. Anonim Şirketler, Limited Şirketler, Şirket Denetimi, Pay Defteri, Anonim Şirket Genel Kurul Rehberi gibi Ticaret Hukuku alanında yayımlanmış muhtelif kitapları ile hakemli dergilerde ve Dünya Gazetesi’nde yeni Türk Ticaret Kanunu’na ilişkin olarak yayımlanmış birçok makalesi ve köşe yazısı bulunmaktadır. Bağımsız Denetçi ve Mali Müşavir ruhsatlarına sahiptir. 

Uzmanlık Alanları


Profil

Şirketler Hukuku, Ticaret Hukuku, Yabancı Şirket Kuruluşları

ticaret kanunu,türk ticaret kanunu,ticaret sicil işlemleri,,Ticaret sicil işlemleri; hisse devri, sermaye artırımı, yetki-temsil, şirket tasfiye,Türk şirketler hukuku,Türk Ticaret Hukuku,türk vergi hukuku,
2021-07-12 16:11:45

Türk Ticaret Hukuku alanında yayımlanmış muhtelif kitapları ile hakemli dergilerde ve Dünya Gazetesi’nde yeni Türk Ticaret Kanunu’na ilişkin olarak yayımlanmış birçok makalesi ve köşe yazısı bulunan Dr. Altaş, uzun yıllara dayanan tecrübe, bilgi ve birikimini şirketlerimizle paylaşarak şirketlerimizin kurumsallaşmasını ve sağlam adımlarla geleceğe taşınmalarını amaçlıyor. .


Gorusler

Ücretsiz

(0)
Görüşme talep et Mesaj Gonder Favorilere Ekle
1

Görüşmeler

0

Yorumlar

12-07-2021 Tarihinde Aramıza Katıldı
Benzer Eksperler
Alper Bora
Profesyonel Satış Koçu / Satış Eğitmeni
(0)
13 TL /dakika
Görüşme talep et
Ali Orhon
Muhasebe, finans, vergi, mali denetim, Kosgeb destek
(0)
10 TL /dakika
Görüşme talep et
Arda Helvacılar
Şirket kurulum, ürün geliştirme ve dijital pazarlama konularında destek
(0)
3 TL /dakika
Görüşme talep et