Profil

Özgür Eyiol

Nova Rekabet Stratejileri Eğitim&Danışmanlık


İşletme Mühendisi (İTÜ ’98) olan Özgür Eyiol, kariyerine bankacılıkla başladı. Bu sektöre ancak 4 yıl tahammül edebildi. Ardından uzun yıllar boyunca üretim sektöründe ve muhtelif pozisyonlarda, genellikle de pazarlamayı kapsayacak görevler aldı. 2011 yılında, tüm yöneticilik görevlerini geride bırakıp, eğitimci/danışman olmak yolunda adımlar attı. Kurumsal kapasiteyi artırıcı çok sayıda projede eğitmen/danışman olarak görevler üstlendi. Firmaların, inovasyon kavramını gözlerinde çok büyüttüklerini, farklılaşma gayretlerinin olmadığını ve rekabet = “düşük fiyat” algısına sahip olduklarını üzülerek gördü. Pazarlama literatürünün “farklılaşmak iyidir” dediğini ama bunun yöntemini anlatmadığını fark etti. İnovasyon temelli ve farklılaşmaya dayalı rekabet üstünlüğünün nasıl sağlanabileceğini açıkladığı “Beklenmedik & Rekabet Üstünlüğü” (Artıfarma Yayınları – 2015) isimli kitabını kaleme aldı. Profesyonel uğraşı alanları; -Firmalar için, müşterileri tarafından tercih edilme sebepleri ve müşteri deneyimi tasarlamak, -İnovasyon yapılabilmesi için müşteri gözlemine dayalı odak noktaları belirlemek, -Uygulanabilir/sürdürülebilir rekabet stratejileri oluşturmak, -Müşterilerin farkında olmadıkları ihtiyaçlardan yola çıkıp “talep yaratacak” adımları tasarlamak, -Firmanın farklılaşmaya dayalı rekabet üstünlüğü elde edebilmesini sağlamaktır. Özetle uzmanlık alanı, farklılaşmaya dayalı rekabet üstünlüğü sağlayabilecek rekabet stratejileridir. Deloitte Academy tarafından eğitmenlik akreditasyonu bulunan Eyiol, halen güzel İzmir’de yaşamakta ve kurucusu olduğu Nova Rekabet Stratejileri Eğitim & Danışmanlık firmasını yönetmektedir.

Uzmanlık Alanları


Profil

Farklılaşmaya Dayalı Rekabet Stratejileri

rekabet,farklılaşma,talep yaratma,İnovasyon,Müşteri Deneyimi, Müşteri Hizmetleri, Müşteri Kazanımı, Çağrı Merkezi, Kullanıcı Deneyimi,
2017-03-02 17:22:24

Uzmanlık alanım rekabet stratejileridir. Bu kapsamda, -inovasyon temelli ve farklılaşmaya dayalı rekabet üstünlüğünün nasıl sağlanabileceği, -pazarda talebi karşılamak yerine talep yaratma stratejisinin nasıl hayata geçirileceği, -müşteri deneyimi yaratarak bu stratejilerin nasıl desteklenebileceği konularında yetkinliğim üst düzeydedir.


Gorusler

2.5 TL /Dakika

(0)
Görüşme talep et Mesaj Gonder Favorilere Ekle
0

Görüşmeler

0

Yorumlar

19-02-2017 Tarihinde Aramıza Katıldı
Benzer Eksperler
Denizer Balıkçı
Cafe & Restaurant ve Bar kurulumu üzerine herşey
(0)
1 TL /dakika
Görüşme talep et
Sercan Gökpınar
Bitcoin İle Başarabiliriz.
(0)
4 TL /dakika
Görüşme talep et
Şadi Evren Şeker
Yapay Zeka, Veri Bilimi ve Tech-Startup Girişimleri
(0)
17 TL /dakika
Görüşme talep et