Profil

Özge Solakoğlu

İnsan Kaynakları, Kurumsal Gelişim, Devlet Hibe ve Destek Programları Proje Hazırlama ve Girişimcilik süreçlerinde destek vermekten memnuniyet duyarım.


Hacettepe Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümünde lisans öğrenimini tamamlayarak 2006 yılında mezun olmuştur. Üniversite yıllarında öğrenci topluluklarında aktif görevler üstlenmiş ve yönetim ekiplerinde yer almıştır. Mezun olduktan sonra özel sektörde çalışmaya ise daha bu dönemlerde karar vermiştir. Ardından iş hayatına özel sektörde adım atmış ve DOĞAN HOLDİNG bünyesinde otomotiv yan sanayi sektöründe faaliyet gösteren DİTAŞ Doğan Yedek Parça İmalat ve Teknik AŞ’de İnsan Kaynakları Planlama ve Geliştirme Uzmanı olarak çalışmaya başlamıştır. Ardından ABALIOĞLU HOLDİNG bünyesinde endüstriyel viyol sektöründe faaliyet gösteren DENTAŞ KAĞIT SAN. AŞ. de İnsan Kaynakları Sorumlusu olarak çalışmalarını sürdürmüştür. Yaklaşık 10 yıllık özel sektör tecrübesinde İnsan Kaynakları sistemlerinin yürütülmesi, yeniden yapılanması ve yönetilmesi süreçlerinde görev almıştır. Bu esnada İnsan Kaynakları süreçlerinin SAP’ye entegrasyonu, Performans Değerlendirme Sistemi ve Ücret Yönetim Sistemlerinin kurgulanması gibi projelerde yer almıştır. 2015 yılı itibari ile ise özel sektörden ayrılmış, bir kadın girişimciliği örneği göstererek, hazırladığı AR-Ge projesi ile Pamukkale Teknokent’e kabul edilmiş ve MOST Ar-Ge ve Danışmanlık firmasını kurmuştur. Bu esnada Pamukkale Teknokent Yönetici AŞ’nin kabul edilen TÜBİTAK projesi ekibine katılması istenmiş ve bir yıl boyunca aynı zamanda Pamukkale Teknoloji Transfer Ofisinde Girişimcilik ve Şirketleşme Temsilciliği görevini yürütmüştür. Bu kapsamda teknoloji tabanlı girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesine yönelik çalışmalarda bulunmuştur. Aynı zamanda ISO TS 16949, ISO 9001, ISO 14001 ve OHSAS 18001 denetçisi olan Özge Solakoğlu, kendi kurduğu MOST Ar-Ge ve Danışmanlık şirketi bünyesinde, kurumsal şirketlerde edindiği tecrübelerden yola çıkarak, firmaların kurumsal gelişimine yönelik yol arkadaşlığı yapmaktadır. Bu çerçevede “İnsan Kaynakları, Kurumsal Gelişim ve İş Geliştirme Danışmanlığı” ve devlet hibe ve desteklerine yönelik "Proje Hazırlama ve Danışmanlık Yürütme" üzerine çalışmalarına devam ederken, bireylerin veya kurumların ihtiyaçlarına yönelik eğitim organizasyonları gerçekleştirmektedir. Sivil Toplum Kuruluşu çalışmalarına da önem veren Özge Solakoğlu TOBB Denizli Genç Girişimciler Yönetim Kurulu Üyesidir. ÇALIŞMA ve DANIŞMANLIK ALANLARI * Kurumsal Gelişim * İnsan Kaynakları Süreçlerinin Tasarımı * Organizasyonel Yapılanma ve İş Analizi * İş Değerleme ve Görev Tanımları Hazırlanması * Performans Değerlendirme Sistemi Kurulumu * Ücret ve Prim Sistemi Kurulumu * Eğitim Yönetimi Sistemi Kurulumu * Çalışan Memnuniyeti Anketi Oluşturma ve Analizi * Hibe ve Destek Projeleri Yazımı (KOSGEB, TÜBİTAK, Kalkınma Ajansı vb)

Uzmanlık Alanları


Profil

İnsan Kaynakları,KurumsalGelişim,Girişimcilik,Proje Hazırlama,Hibe ve Teşvikler

Girişimcilik,Proje yönetimi,Hibe,İnsan Kaynakları,,Teknokent,Teşvik,Organizasyonel Yapılanma,Eğitim Yönetimi,Performans Değerlendirme,Ücret ve Prim Sistemleri Kurulumu,İş Analizi ve İş Değerleme,Kurumsal Gelişim,Kosgeb destekleri,
2016-11-14 14:18:56

Özel sektörde iki ayrı holding bünyesinde yaklaşık 10 yıllık İnsan Kaynakları alanındaki deneyimlerimden sonra, kariyerime kendime ait Eğitim ve Danışmanlık firması kurarak devam etmek istedim. ÇALIŞMA ve DANIŞMANLIK ALANLARI * Kurumsal Gelişim * İnsan Kaynakları Süreçlerinin Tasarımı * Organizasyonel Yapılanma ve İş Analizi * İş Değerleme ve Görev Tanımları Hazırlanması * Performans Değerlendirme Sistemi Kurulumu * Ücret ve Prim Sistemi Kurulumu * Eğitim Yönetimi Sistemi Kurulumu * Çalışan Memnuniyeti Anketi Oluşturma ve Analizi * Hibe ve Destek Projeleri Yazımı (KOSGEB, TÜBİTAK, Kalkınma Ajansı vb)


Gorusler

30 TL /Dakika

(0)
Görüşme talep et Mesaj Gonder Favorilere Ekle
1

Görüşmeler

0

Yorumlar

14-11-2016 Tarihinde Aramıza Katıldı
Benzer Eksperler
Uğur Şişman
Bütçe, Finansal Analiz & Raporlama, Nakit Yönet, Finansal Model, Yatırım Analiz
(0)
50 TL /dakika
Görüşme talep et
Ahmet Benderlioğlu
Yeni Müşteri Kazanımı - Lead Management
(1)
25 TL /dakika
Görüşme talep et
Tolga Yiğit
Seslendirme ile daha başarılı sunumlar+eğitim videoları hakkında fikir vereceğim
(0)
5 TL /dakika
Görüşme talep et