Profil

Murat Şahin

Daha önce Türkiye’de benzeri yapılmamış SecureDrive, Park & Fly, Orijinal Danışmanlık, Gmax Reverse Bungy ve Trigger markalarını, işlerini yaratırken edindiğim tecrübeyi, para kazanmayı ve kaybetmeyi, Fütüristler Derneği ve World Future Society deki çalışmalarım sebebiyle de geleceğe hazır olmak konusundaki deneyimlerimi bir fütürist-girişimci olarak paylaşıyorum. Özellikle de profesyonel iş hayatında olup aklında, gönlündeki iş fikrini hayata geçirmek isteyenlere katkı sunacağıma inanıyorum. Sizin fikrinizi bir başkası hataya geçirmeden hareket geçmek için beni arayabilirsiniz.


Murat 2005 yılında “benzeri olmayan iş hayalleri kurmak” için Orijinal şirketlerinin kurucusu oldu. Alkollü araç kullanan arkadaşının ehliyetine el konulduğunda yarattıkları Secure Drive fikri ise bugün part time özel şoför hizmeti ile birlikte dört büyük şehirde “havalimanına ulaşmanın en ekonomik, en konforlu ve en çevreci” yolu olarak biliniyor ve her ay binlerce kişiye hizmet sağlıyor. müşteri deneyimi zenginleştirme alanında danışmanlık yapan ve ekonomik havalimanı otoparkı işleten birer şirketi daha var. Secure Drive fikri ile 2010 yılında Junior Chambers International tarafından Creative Young Enrteprenuer Award (yaratıcı genç girişimci ödülü) Türkiye birincisi seçildi ve Türkiye adına dünya yarışmasına, European Business Awards 2011’de Yılın Girişimcisi kategorisinde deTürkiye temsilcisi olarak finallere gitti, 2014’te Endeavor Girişimcisi seçildi World Future Society üyesi ve Asya Global Lideri, Fütüristler Derneği yüksek istişare kurulu üyesidir. Birkaç şirkette Fütürist bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

Uzmanlık Alanları


Profil

İşinizi kurup nasıl büyüteceğiniz

Girişimcilik,geleceği planlamak,
2018-08-07 17:26:09

SecureDrive, Park & Fly, Orijinal Danışmanlık, Gmax Reverse Bungy ve Trigger markalarını, işlerini yaratırken edindiğim tecrübeyi, Fütüristler Derneği ve World Future society sayesinde bir fütürist olarak paylaşıyorum


Profil

Fikrinizi hayata geçirme, sponsor destekçi bulma, fikirden ürüne geçiş süreçleri

Büyüme,İnovasyon,Girişimci Mentorluğu,Az parayla çok çok reklam,Girişimci danışmanlığı,Fark yaratma ,
2018-11-22 14:28:42

Bugüne kadar 5 farklı şirkette fikirden ürüne geçme yolculuğu deneyimledim, Bedava para yani sponsorluğu keşfettim. Benzeri olmayan işler kurma konusundaki deneyimlerimi paylaşıyorum


Profil

Gelecek senaryoları çalışma

Fütürizm,
2019-02-08 10:31:36

World Future Society Global Lead Asia Fütüristler DerneğiYüksek İstişare Kurulu Üyeliği


Gorusler
Ersin Mete Ertürk 08-02-2019 18:37
Online platformların pazarlama modelleri neler olabilir konusunda sorular sordum. Bizzat burada kullanabileceğimiz önemli bilgiler elde ettim. Deneyeceğiz :)
Asya Çağlar 27-03-2020 17:18
Kendisinden aldığım mentörlük, bu zor günlerde motive ediciydi. Fikirleri ve proje önerileriyle kendisinden çok faydalandım. Kesinlikle mentörlük desteği alınması gereken isimlerden biri olduğunu düşünüyorum.

100 TL /Dakika

(2)
Görüşme talep et Mesaj Gonder Favorilere Ekle
10

Görüşmeler

2

Yorumlar

07-08-2018 Tarihinde Aramıza Katıldı
Benzer Eksperler
Afşar Ürüt
SEÇ-E Profesyoneli, Çevre Yüksek Mühendisi
(1)
Ücretsiz
Görüşme talep et
Emine Kaplan
SINAV KOÇU (YKS&LYS)
(0)
25 TL /dakika
Görüşme talep et
Sümeyye Ayakta
İngilizce,moda,tatlı
(0)
5 TL /dakika
Görüşme talep et