Profil

Müfit Yılmaz Gökmen

Online içerik alanında 20 yıllık deneyime sahip gazeteci ve video prodüktörüm. Hollanda'da serbest çalışan olma ve yerleşim konularında da uzmanım.


Ankara'da 2007 yılında medikal turizm deneyimi ile başlayan profesyonel kariyerime İstanbul'da Hürriyet, NTV ve Al Jazeera Türk'te yedi sene süren profesyonel gazetecilik macerası ile devam ettim. 2017'de Belçika'ya gazetecilik master'ı için gittim. Son üç senedir Hollanda'da yaşıyorum. Bireysel olarak öğrencilikten serbest çalışan olmaya uzanan tüm büroktarik süreçleri ve zorlukları deneyimlemiş biri olarak bu alanda uzman kılavuzluk sunabilecek bilgi ve tecrübeye sahibim. Gazetecilik kariyerim boyunca dijital ve basılı içerik üretiminin her alanında çalıştım. Aktif bir haber editörü olmanın yanı sıra dergi ve blog yazarlığı yaptım. Özellikle Al Jazeera Türk için çok sayıda video röportaj ürettim. İstanbul'da yaklaşık iki sene yabancı bir teknoloji şirketi için dijital medya direktörlüğü görevinde yer aldım. Aynı zamanda bir bilgisayar donanımı şirketinde uluslararası iletişim ve pazarlama rolünü üstlendim. Yurt dışında ağırlıklı olarak video prodüktürlüğü alanında çalıştım. Brüksel'deki gazetecilik master'ı ve stajının ardından bir etklinlik ve co-working şirketinde altı ay video prodüktörlüğü yaptım. Bu süreçte canlı etkinliklerden röportajlara kadar birçok videoyu tek kişilik bir ekip olarak çekip editledim ve sosyal medya yöneticliğini üstlendim. Pandemide işimi kaybetmemin ardından Hollanda'ya bir yıllık iş vizesi için başvurdum. Kabul edilmesinin ardından Amsterdam'a geldim ve Mayıs 2021'de şahıs şirketimi kurdum. Eylül 2022'de başlayan serbest çalışan başvuru süreci hayatımın en zorlu süreçlerinden birini temsil ettiği gibi 1,5 yıl sürdü. Belçika'ya master başvurusundan Hollanda'da serbest çalışan olmama kadar geçen süreçte neredeyse her türlü bürokratik süreçte deneyim kazandım. Adres kaydından vize başvurularına ve vergi ödemeye kadar Belçika ve Hollanda'da iş ve sosyal hayat hakkında merak edilen her konuda bilgi ve tavsiye sunabilirim. Özellikle Hollanda'da Türkler tarafından yapılan serbest-çalışan başvurularının çok yüksek oranda reddedilmesi, sürekli değişen düzenlemeler ve kanunlar, üstüne üstlük sosyal-toplumsal değişimler ışığında Hollanda'da eğitim almak veya yaşamak isteyecek herkese çok geniş bir konsepte, birebir tecrübelerden bilgi aktarabilir, yönlendirme yapabilir, referanslar sağlayabilirim. Batı Avrupa'da öğrenci olmak veya iş veya aile birleşimi gibi yollarla yaşamak isteyen herkese bürokratik süreçlerde ve sosyal hayatta karşılaşacakları, dikkat etmeleri gereken her bilgiyi vermek ve yardımcı olmak isterim. Belçika'daki belediyelerin önünde sabahın 5'inde sıraya girmiş, Hollanda'nın dört bir yanındaki göçmen bürolarında belge peşinde koşmuş biri olarak Batı Avrupa'daki yedinci yılına yaklaşan öğrencilik ve çalışma hayatımdan gelen tecrübenin tüm detaylarını ve tüyolarını benden alabilirsiniz.

Uzmanlık Alanları


Profil

Hollanda'da serbest çalışan olma ve iş bulma

Dijital medya,Medya İlişkileri,video çekimi,Dijital Danışmanlık,İş ve Kariyer Danışmanlığı,Hollanda'ya yerleşme,Hollanda'da çalışma,Belçika'da eğitim,Hollanda'da iş bulma,Hollanda serbest-çalışan başvuru süreci,Belçika'da çalışma,
2023-11-04 14:45:59

Hollanda'da serbest çalışan bir gazeteceyim. Benimle konuştuktan sonra sadece eğitiminize odaklı bir bakış açısından sıyrılacak ve çok geniş bir görüş açısına erişeceksiniz. Eğer Hollanda veya Avrupa'da yaşamak istiyorsanız, sahip olmanız gereken bakış açısı, izlemeniz gereken süreç, nasıl bir tablonun içine gireceğinize dair detaylı bilgileri benden öğreneceksiniz.


Gorusler

50 TL /Dakika

(0)
Görüşme talep et Mesaj Gonder Favorilere Ekle
0

Görüşmeler

0

Yorumlar

04-11-2023 Tarihinde Aramıza Katıldı
Benzer Eksperler
Dr. Efe Yusuf Soydan
Sizleri Yatırım Dünyasını Keşfetmeye Davet Ediyorum.
(2)
83 TL /dakika
Görüşme talep et
Mümin Erakbaş
Stratejik Sosyal Medya Yönetimi
(0)
50 TL /dakika
Görüşme talep et
Serhan Serter
Fotoğrafçılık ve Düğün Fotoğrafçılığı
(0)
67 TL /dakika
Görüşme talep et