Profil

Erdinç Çil

Gümrük, Lojistik, Dış Ticaret, Denetim, AEO, Sonradan Kontrol, Gümrüğe Dair, Eğitmen, Danışman Gümrük, lojistik, dış ticaret, denetim, aeo, sonradan kontrol, gümrüğe dair, eğitmen, danışman


1979 yılında doğan Erdinç ÇİL, üniversite eğitimini Dış Ticaret, Adalet, İşletme Fakültesi ve Uluslararası İktisat olmak üzere 4 farklı bölümde tamamlamıştır. Uluslararası Lojistik, Kalite ve Gümrük Yönetimi konularında Marmara Üniversitesi' nde yüksek lisans eğitimi almış olan ÇİL, Doktora adaylık çalışmalarına devam etmektedir. 1998 yılında çalışma hayatına başlayan Erdinç ÇİL, Gümrük Müşavirliği, Lojistik ve Tamamlayıcı Kamu Hizmeti veren kurumlarda orta ve üst düzey yöneticilik yapmıştır. İstanbul Adalet Komisyonu'nda ve Bölge Adliye Mahkemesi'nde Gümrük Mevzuatı, Kaçakçılık, Uluslararası Lojistik, Ortak Transit ve Tır İşlemleri konularında ve farklı özel hukuk dallarında Bilirkişilik görevinde de bulunmuştur. İş hayatı boyunca çalışmış olduğu kurumlarda, çeşitli STK ’larda, özel ve resmi kurumlarda; Dış Ticaret, Gümrük Mevzuatı ve Uluslararası Taşımacılık, Yetkilendirilmiş Yükümlü Uygulamaları (AEO) ve Sonradan Kontrol Denetimleri konularında eğitimler vermiştir. Riskin Erken Saptanması Komitesi, Servis Değerlendirme ve Geliştirme Komitesi, Mevzuat ve Gümrük Müşavirleri Danışma Kurulu, Çin İran Irak İpekyolu İntermodal Lojistik/Dış Ticaret Ticari İstihbarat Kanalları Çalıştayı organizasyonlarında yöneticilik ve üyelik görevlerinde bulunmuştur. Halen Gümrük Müşavirliği ve Uluslararası Taşımacılık Hizmetlerinin yanı sıra, ANADOLU GRUBU Anadolu Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı ile TAYSAD Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneğinde Mentörlük görevlerini sürdürmekte olan ÇiL, aynı zamanda ISO 9001 – ISO 27001 Tetkikçi ünvanına da sahiptir.Gümrük Müşavirleri Derneğinde, Hukuk Komitesi, Gümrük ve Dış Ticaret Mevzuatı Komitesi, Bilişim ve Teknoloji Komitesi, Uluslararası İlişkiler ve Araştırmalar komitesinde başkanlık ve üyelik görevlerini sürdürmektedir.

Uzmanlık Alanları


Profil

Gümrük, lojistik, dış ticaret, denetim, aeo, sonradan kontrol, danışman,eğitmen

gümrük, lojistik, dış ticaret, denetim, aeo, sonradan kontrol, gümrüğe dair, eğitmen, danışman,
2019-03-18 16:01:46

Gümrük Müşavirliği, Lojistik ve Tamamlayıcı Kamu Hizmeti veren kurumlarda orta ve üst düzey yöneticilik yapmıştır. İstanbul Adalet Komisyonu'nda ve Bölge Adliye Mahkemesi'nde Gümrük Mevzuatı, Kaçakçılık, Uluslararası Lojistik, Ortak Transit ve Tır İşlemleri konularında ve farklı özel hukuk dallarında Bilirkişilik görevinde de bulunmuştur.


Gorusler

3.33 TL /Dakika

(0)
Görüşme talep et Mesaj Gonder Favorilere Ekle
1

Görüşmeler

0

Yorumlar

09-03-2019 Tarihinde Aramıza Katıldı
Benzer Eksperler
Burak Yaman
Girişimcilik, Startup, Teknoloji, İş Modeli ve Müşteri Geliştirme
(4)
42 TL /dakika
Görüşme talep et
Tuğba Abidinoğlu
İş Sağlığı ve Güvenliğinin tesisi
(0)
5 TL /dakika
Görüşme talep et
Halit Kesici
Eğitim Teknolojileri ve Tasarım Beceri Atölyeleri ve Özel Okulculuk
(0)
33 TL /dakika
Görüşme talep et