Profil

Emre Alkin

Prof.Dr. Emre Alkin - Ekonomi ve Finans Alanlarındaki Sorularınızı Birebir Danışmanlıkla Yanıtlayacağım


Prof. Dr. Emre Alkin; Saint Michel Fransız Lisesi'ni 1987 ve İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’ni de 1991'de bitirdikten sonra, 1993 yılında İstanbul Üniversitesi’nde lisansüstü eğitimini tamamladı. 1996 yılında Doktorasını yine aynı Üniversite'de tamamlayarak ve 1997'de “doçent”; 2002 yılında ise “profesör” unvanını aldı. 1999-2003 yılları arasında İMKB Başkan Danışmanlığı, 2000 yılında TİM Genel Sekreterliği, Vergi Konseyi Üyeliği görevini yürüten Prof. Dr. Emre Alkin; Çukurova Holding, Doğan Holding, Anadolu Holding ve Altınbaş Holding’de görev yaptı. Çeşitli gazetelerde ekonomi köşe yazarlığı, TV8, SKYTÜRK, A HABER, CNNTURK, TRTHABER gibi televizyon kanallarında ekonomi yorumculuğu yapan Prof. Dr. Emre Alkin, Dünya Gazetesi’nde “Paylaşmasak Olmazdı” isimli sayfasıyla içimizdeki kahramanlara yer vermektedir. Şu an Altınbaş Üniversitesi Rektör Yardımcısı olan Alkin, İzmir’in spor kulüplerinden Göztepe Sportif A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Futbol Federasyonu Genel Sekreterliği de yapmıştır. 2017-2019 yılları arasında Galatasaray Sportif A.Ş. Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. Alkin, “Uzlaşmazlık Çözümü” konusunda şirketler ve kamu arasında ulusal ve uluslararası çalışmalara katılmaktadır. Ödeme Sistemleri, Mobil Teknolojiler, Finans ve Mali Konular ile ilgili uluslararası şirketlerde görev yapmaktadır.

Uzmanlık Alanları


Profil

Ekonomi, Döviz, Finans, Bankacılık

Finans,Bankacılık,Ekonomi,Altın,Yatırım ,Döviz ,
2019-09-25 12:09:39

Ekonomik göstergeler, finansal piyasalar, bankacılık, döviz ve altının durumu, yatırım enstrümanları, risk yönetimi, küresel finans piyasası alanlarında bilgimi aktaracağım.


Profil

Türkiye Ekonomisi, Reel Sektör ve Finansal Piyasalar

Döviz ,Borsa ,Yatırım Enstrümanları,Türkiye Ekonomisi,Dış Ticaret ,Finans Piyasası,
2019-09-25 12:21:30

Ülkemiz ekonomisinin kısa, orta ve uzun vadeli durumlarına göre iş hayatında pozisyon alabilme, finans piyasalarını ve yatırım enstrümanlarını anlayabilme.


Gorusler
Selim Korkmaz 23-04-2022 16:28
FED'in parasal sıkılaştırmaya geçtiği dönemlerde yatırımlarımızla ilgili yapmamız gerekenler konusunda tavsiyeler aldım. Benim için çok değerli bir görüşme oldu.

500 TL /Dakika

(1)
Görüşme talep et Mesaj Gonder Favorilere Ekle
4

Görüşmeler

1

Yorumlar

25-09-2019 Tarihinde Aramıza Katıldı
Benzer Eksperler
Furkan Celal Edikli
Espor,Video Oyunları,Elektronik Sporlar
(0)
Ücretsiz
Görüşme talep et
Ayşe Şener
Basılı ve Web'deki görsel, içerik ve işleyişlerin geliştirilmesi ve pazarlanması
(0)
1 TL /dakika
Görüşme talep et
Sibel Kınak
Yetenek Yönetimi, Kariyer Danışmanlığı, Yönetim Danışmanlığı, Eğitim
(2)
17 TL /dakika
Görüşme talep et