Profil

Deniz Fevziye Atasagun (Gündoğdu)

Yüksek Mimar. Tarihi çevre ve yapılarda afet risk yönetimi, mimari restorasyon, tarihi yapı değerleme uzmanı.


1974 Ankara doğumluyum. İlk ve orta öğrenimimi İzmir'de tamamladım. İzmir Özel Türk Koleji Anadolu İngilizce mezunuyum. Lisans öğrenimimi ODTÜ mimarlık Bölümünde tamamladım (BArch). Yüksek lisansımı aynı üniversitede mimari restorasyon bölümünde yaptım ve tarihi çevreler için bakım ve badit onarım el kitabı hazırlanmasına yönelik yol gösterici bir el kitabı olan tezimi hazırlayarak Prof Dr Ayşıl Tükel Yavuz danışmanlığında tamamladım. Öğrenim sürecinde kültür varlıklarına yönelik mevzuat ve uygulama sorunları, sorun tespit ve çözümlemesi alanlarında sağlam bir donanım edindim (MSc). Doktora çalışmamı YTÜ Mimarlık Fakültesi Restorasyon Bölümünde Doç Dr Gül Ünal ile Tarihi Çevrelerde Afet Risk Yönetim Modeli hazırlanmadına yönelik tez ile tamamladım. Çalışmaya başladığım sırada bu alanda henüz bir çalışma yapılmamıştı. 1995-2005 arasında, çeşitli restorasyon proje firmalarında çalıştım. Bu firmalarda ağırlıklı olarak yapı çözümlemeleri ve raporlama çalışmaları yaptım. 2005'te İstanbul Deprem Odaklı Kentsel Dönüşüm Projesinde şef olarak çalıştım. 2007'de Kamusal alanda ve Kültür Varlıkları Mevzuatı konularında kendimi geliştirmek üzere Kültür Bakanlığına girdim. 11 yıldır Koruma Kurullar ve Rölöve Anıtlar Müdürlüklerinde çalışmaktayım. Halen kontrollük görevlerimin yanısıra Bakanlığın Afet ve Risk ile ilgili birçok projesinde yer almaktayım.

Uzmanlık Alanları


Profil

Tarihi Yapı Afet Yönetimi, Değerleme, Raporlama, 2863

tarihi eser değerleme,restorasyon, 2863, afet risk yönetimi, değer tespiti, gayrimenkul değerleme, proje değerleme,hasar tespiti ,risk tespiti,incinebilirlik analizi,sigorta değeri tespiti,Mimarlık ,
2017-01-17 16:22:52

Tarihi yapılar ve geleneksel yapım sistemlerinin belgelenmesi, deprem yangın vb risk tespiti, risk azaltımı, değerlenmesi, sigortalanmalarına yönelik risklerin tespiti uzmanlık alanlarım. Ayrıca koruma mevzuatının nüansları, uygulanması alanlarında bakanlık ve bilirkişilik tecrübelerim var. portföyüne tarihi yapıları katmak isteyen SİGORTACILAR ve Gayrimenkul Değerleme Uzmanlarını bekliyorum.


Profil

Profil

Tarihi Eser Sorun, Hasar, Analizi, Bütçeleme, Planlama, Projelendirme

Tarihi eserlerde yaklaşık maliyet, hakediş ve projelendirme(analiz),
2020-06-29 18:30:51

Kültür ve Turizm Bakanlığında büyük restorasyon işlerinde denetim mühendisi olarak çalıştım.


Gorusler

8.33 TL /Dakika

(0)
Görüşme talep et Mesaj Gonder Favorilere Ekle
0

Görüşmeler

0

Yorumlar

12-01-2017 Tarihinde Aramıza Katıldı
Benzer Eksperler
Ali Dolgunyürek
sınav, stres, liderlik, koçluk, aile, evlilik, başarı, çocuk, ilişkiler, eğitim
(0)
4 TL /dakika
Görüşme talep et
Kağan cem Kayacı
Bitcoin, Online Para Kazanmak
(0)
2 TL /dakika
Görüşme talep et
Alpi Doğruel
İş ve Yaşam Koçluğu, Profesyonel Mentorluk
(0)
7 TL /dakika
Görüşme talep et