Profil

Alphan Manas

Seri ve İnovatif Girişimci, Fütürist, Türkiye Fütüristler Derneği Onursal Başkanı


Türkiye’de ‘seri girişimcilik’ denilince akla gelen ilk isimlerden biri olan Alphan Manas, 1988 Şubat ayında Exim’in hemen ardından Planet ve Teknoser’in kurucu ortağı olarak sektöre hızlı bir giriş yaptı. 1995 yılında bu şirketleri Teknoloji Holding çatısı altında toplayan Manas, Teknoloji Holding’in hem kurucu ortağı hem de Yönetim Kurulu Eş Başkanı olarak 18 yıl grubun “İş ve Pazar Gelistirme” faaliyetlerini bizzat yürüttü. Teknoloji Holding ile toplam 21 şirketin kuruluşunda bulundu veya ortak oldu. 2006 yılında Hollanda merkezli Brightwell Holdings’i kuran Manas, bu özel yatırım fonu aracılığıyla 24 şirketin kuruluşunda bulundu veya ortak oldu. En az 20 tane şirket birleşmesi/evliliği görüşmesini bizzat yürüten Manas’ın kurduğu veya ortak olduğu şirketlerin değerleri 1 milyar USD’ye ulaşırken, yıllık ciroları ise toplam 4 milyar USD’yi geçti. Manas, ‘Gelecek’ ve ‘İnovasyon’ konularında Türkiye ve yurt dışında konuşmalar yapıyor.

Uzmanlık Alanları


Profil

İnovasyon, Girişimcilik, Geleceğin Şirketleri, Sürdürülebilirlik ve Strateji

Girişimcilik,Teknoloji ,Sürdürülebilirlik,Fütürizm,İnovasyon,Pazarlama Stratejisi ,Gelecek Stratejileri,Gelecek Meslekleri,
2019-12-25 18:12:36

“Dünya hızla değişiyor. Değişim, geleceğe hazır olmamızı güçleştiriyor. Yarının problemleri bugünden gelişiyor. Bugünden geleceği çalışarak hazırlıklı olabiliriz.” İnovasyon nereden başlar ve şirket kültürüne nasıl entegre edilir? Büyüyebilecek bir girişim nasıl yaratılır? Mevcut işinizi hangi yollarla büyütebilirsiniz? Geleceğin meslekleri neler olacak?


Gorusler

500 TL /Dakika

(0)
Görüşme talep et Mesaj Gonder Favorilere Ekle
2

Görüşmeler

0

Yorumlar

25-12-2019 Tarihinde Aramıza Katıldı
Benzer Eksperler
Gülizar Çakırtaş
Dış ticaret ile ilgili tüm sorularınıza beraber cevap olalım
(0)
2 TL /dakika
Görüşme talep et
Arzu Atasoy
Yetişkin Eğitimi, Kurumsal Sosyal Sorumluluk Proje Yönetimi, Eğitim Yönetimi
(0)
2 TL /dakika
Görüşme talep et
Seren Samurkas
E-commerce consultant for the US market
(0)
17 TL /dakika
Görüşme talep et